Ангел ТАНОВ

Велинградския футболен тим на Чепинец загуби с 1:2 домакинския си мач срещу Беласица(Петрич). Срещата беше от отложения 8-ти кръг на „В“ ЮФГ и се игра при студено време и бръснещ вятър на градския стадион във Велинград. През първата част нулевото равенство се запази, а малцината зрители на стадиона не видяха нищо интересно пред двете врати. Чепинец поведе с 1-0 в 56-та минута чрез Милен Иванов. Пет минути по-късно Шаранков пропусна да вкара втори гол на Беласица. Това беше и ключовият момент в мача. В 75-та минута Шапкаров реализира изравнителен гол, след перфектно изпълнен пряк свободен удар. В последните 15 минути и двата отбора потърсиха победата. Най-напред в 81-та играч на Бела се откъсна по диагонала, влезе в пеналта на Чепинец, но бе успя да улучи вратата. При ответната атака домакините съшо пропуснаха отлична възможност за гол. Развръзката настъпи в 87-та минута. Тогава Шапкаров от гостите изкочи зад отбраната на Чепинец и с ювелирно изпълнение прехвърли за 1:2 стражът на домакините. В последните секунди на двубоя велинградчани опитаха стихиен натиск, но до сериозна ситуация пред вратата на „комитите“ не се стигна. С днешната си победа във Велинград Беласица записа първите си точки от началото на полусезона. Чепинец пък не успя да се утвърди в златната среда и засега остава в опасна близост до зоната на изпадащите.