Ангел ТАНОВ

Отборите на Зенит(Ветрен дол) и Марица(Белово) завършиха 1-1 в среща от 21-вия кръг на „А“ ОФГ. Мачът се игра при отлични условия за футбол – слънчево време и над 200 души публика на стадион „Димитър Спасов – Йозо“ във Ветрен дол. През първата част нулевото равенство се запази въпреки нелошите положения и пред двете врати. След паузата и двата тима заиграха още по-открито в търсене на победата. При една контраатака в 81-та минута Марица поведе с 0-1. Голът вкара юношата на Локомотив(Септември) Десислав Стойнов. Роденият в септеврийското село Лозен щурмовак получи топката в пеналта на Зенит, литна двамата заобиколили го от домакините футболисти и технично изпрати кълбото в далечния ъгъл на ветрендолската врата. Домакините реагираха като ужилени и веднага натиснаха своя съперник. Заредиха се атаки и центрирания в пеналтерията на Марица. Беловската отбрана капитулира в 88-та минута, когато след поредното центриране топката попадна в Димитър Сарафски, който с кинжален удар отблизо простреля вратарят на Марица за 1-1. За нова промяна на резултата не стигна времето, тъй като главния рефер от Пазарджик Васил Лукаев не даде повече от минута продължение на редовното време.