Ангел ТАНОВ

Футболният тим на Оборище(Панагюрище) направи нова важна крачка към най-важната си цел през сезона – влизането в „Б“ професионалния футбол. Часове преди Възкресение Христово панагюрци подчиниха като гости с 1-0 силният тим на Витоша(Бистрица) и с това на 90 %-та изхвърли този тим от битката за първото място. В герой за Оборище се превърна единствения местен играч в отбора Георги Нетов, който в 47-та минута на двубоя шокира „бистришките тигри“ с кинжален удар за 0-1.
Началото на мача бе за домакините. „Тигрите“ наложиха преса в първите 10-15 минути на двубоя, а панагюрци приеха играта в своята половина. Наложи се на два пъти вратарят Яначков да се намесва след удари на Амзин. Постепенно гостите укротиха първоначалния устрем на Витоша и изравниха играта. В 33-та минута бранител на отбора от Бистрица бе принуден да чисти топката от голлинията след шут на Георги Иванов. До почивката Владо Каптиев и Антон Киров също поставиха под напрежение стражът на „тигрите“. Втората част започна отлично за панагюрци. В 47-та минута острието Георги Нетов излезе на огнева позиция отляво по диагонала и технично търкулна топката покрай излезлият да го пресрещне вратар на домакините – 0-1. Този гол имаше двуяко значение и изпрати мача в съвсем друга орбита. Бистричани се смутиха и загубиха игрови тонус, а „воеводите“ набраха самочувствие и заиграха още по-уверено. В следващите минути Оборище държеше топката далеч от своето наказателно поле, а напред Дани Младенов, Владо Каптиев и Георги Нетов не спираха да тормозят защитата на Витоша. До края на мача повече опасни положения бяха пред вратата на домакините. Най-близо до второ попадение за Оборище в 81-та беше Владимир Капитев, който тресна напречната греда на столичани след удар от фаул. Две минути след това Денис Стоилов пък пропусна сам срещу варатаря на Витоша. В заключителните акроди на мача и двата отбора имаха по още една ситуация за гол, но такъв в крайна сметка не падна и 3-те точки заминаха за Панагюрище.
Оборище: Яначков, Маркес, Г. Иванов, Георгиев, Киров, Велев, Н. Иванов, Караманов(80-Цанков), Нетов, Каптиев(89-Салас), Младенов(73-Стоилов).

*Снимка – Ангел Танов

Авторът на единствения гол Георги Нетов
Треньорът на панагюрци: Надиграхме „тигрите“ тактически
Ангел ТАНОВ
Във футбола всичко е тактика и уловка. Така обобщи стратегическата победа на своя тим срешу Витоша(Бистрица) на стадион „Летище“ в София, старшията на Оборище Валери Дамянов. Изиграхме добър мач в тактическо отношение. В началото задачата ни бе да укротим домакините и после на свой ред да ги ударим, заяви Дамянов. Той допълни, че в началото на двубоя неговите момчета умишлено са приели играта в своята половина за да хванат на контраатаки съперникът си. След гола за нас сатан още по-лесно. Контролирахме изцяло играта, каза още столичният специалист на панагюрци. Валери Дамянов смята, че всяка победа по пътя към „Б“ група е важна, защото означава нови 3 точки. Аз се радвам, че ние сами си решаваме първенството. Победихме Миньор, а сега и Витоша. Това бяха два от основните ни конкуренти за челото. Дамянов отказа да коментира съдийството в дербито с бистричани.
От своя страна треньорът на Витоша Борислав Георгиев – Бобъра отдаде заслуженото на Оборище. Започнахме мача много пренавити и прегоряхме. Много искахме победата и в крайна сметка не показахме това, което можем. Момчетата знаеха, че един успех щеше да ги направи реален конкурент за първото място и това им изигра лоша шега, отчете Бобъра. Първите 10 минути стояхме много добре, но после нещата се обърнаха. Те са опитен отбор и използваха нашите слабости в отбрана. След като изравниха играта, логично вкараха гол, даде гледната си точка за събитията на терена наставникът на Витоша. Загубата ни отдалечава сериозно от първото място, но ще продължим да играем мач за мач. Нашето ръководство не ни е поставяло за цел непременно да влизаме в „Б“ група, каза още Борислав Георгиев.
12pan
Нетов призна: Напрежението беше огромно
Изключително радостен от победата в Бистрица беше голмайсторът в мача – нападателят на Оборище Георги Нетов. Тежко време за футбол беше. Радостното е, че взехме 3 точки. Съперникът беше добър, теренът също, заяви Нетов. Синът на панагюрската легенда в самбото Иван Нетов призна за огромно напреждение в съблекалнята на Оборище преди мача. Сега по-уверени, защото напржението падна в пъти. Знаете, че имаме цел влизане в „Б“ група на всяка цена. По-опитните ни помагат много. И Дани Младенов и Васко Велев и Ели Маркес са лидери. Мисля, че с тази игра и с този колектив ще успеем да се преборим. Публиката ни пък е 12-тия играч, отчете Георги Нетов.