Димитър ГАНЧЕВ, заслужил майстор на спорта

На моделната база „Кюмюрлука“ край Харманли се проведе втори кръг от Държавното първенство по корабомоделен спорт за моторни радиоуправляеми модели – класовете М и NS. Въпреки променливото време, домакините се бяха постарали да подготвят полигоните в отлично състояние. Пазарджишките корабомоделисти за пореден път доказаха , че няма да изпускат лидерските си позиции в тези най-атрактивни класове модели, наричани  водната „Формула-1“. Уверени в качествата на моделите и в стабилната си подготовка , още в първите стартове и юношите и мъжете поведоха в основните и традиционни „пазарджишки“ категории. Юношите атакуваха успешно и успяха да победят в трите от четирите класове модели. Георги Георгиев завоюва златния медал в клас ECO-Start с 27 обиколки, а в клас Expert остана втори с 35 об. след Стоян Алексиев от Средец-40 об. С второто си златно отличие от двата кръга, Димитър Костадинов си осигури и крайната победа за шампионската титла със 184,00 точки в клас F2A. Третото злато стана притежание на Крискиан Горанов в клас F4B с 183,00 т. В клас F4A победителя от първият кръг Атанас Ангелов направи груби грешки и остана четвърти. Златото грабна Иван Иванов от Средец със 100 точки, а на бронза се зарадва новака в отбора ни Тодор Гергишанов с 97 точки. При мъжете, отново над всички блестеше нашият Димитър Марков, който и този път завоюва три златни отличия в класовете Start-29 обиколки,Team-Mini в тандем с Д.Димитров-108 обиколки и в „пазарджишкият“клас Мini с 37, следван от П.Петков-36 и Д.Димитров-35 обиколки. Сребърни отличия пък спечели в Expert с 43 т. и бронз за Д.Димитров с 42 обиколки. Второто сребро за Митко  в тандем с баща се Стефан и Митко Димитров със 117 обиколки  бе в клас Team-Expert, след варненският тим-118 обиколки, а Петков се задоволи със среброто и в клас FSR-E.Бронз успя да спечели и Стоят Бахчеванов в клас F3E със 132.03 точки. С излизането на Митко Марков от юношеската възраст и преминаването му окончателно при мъжете , мястото му автоматично заема другият талантлив юноша, петнадесет годишният варненец Александър Захариев, който още сега успя да победи в пет категории – Enpert, MONO-I, HIDRO-mini,FSR-E и Team.Ласкави оценки от специалистите получиха и пазарджишките юноши за последователните си победи в класовете NS.