Международният фестивал за автентичен фолклор ще се проведе за седемнадесети път тази година в Дорково. В рамките на три дни изпълнители от близо и далече ще радват с изпълненията си гостите на красивото ракитовско село, което за първи път в историята на фестивала ще може да покаже на гостите своята нова гордост – Палеонтологичния музей. Областта ни ще бъде достойно представена от всички общини, които се намират на територията и. Ето и програмата за празниците, които стартират в петък /31 юли/ и ще продължат до неделя, включително.

ФЕСТИВАЛНА ПРОГРАМА`2015

31.07.2015 г./петък/

20.00 ч. – Дефиле на всички международни състави и домакините от с.Дорково.

20.30 ч. – Церемония по откриване на фестивалните дни и ритуал по вдигане на знамената.

21.00 ч. – Поздравителен концерт на чуждестранните групи и домакините.

22.00 ч. – Празнично увеселение с Ваня Найденова и МФГ “Огражденска четворка”

01.08.2015 г. /събота/

08.30 – 9.00 часа – Посрещане на самодейните колективи от страната.

9.00 часа – Дефиле

9.15 часа– Тържествено начало на ХVII– ти Международен фестивал за автентичен фолклор Дорково`2015

09.15 часа – Песнопой, Пловдив – Момина Клисура, Белово – Велинград, Пазарджик

09.30 часа – Дъбравите, Пазарджик

09.45 часа – Мламолово, Бобов дол

10.00 часа- СЛОВАКИЯ

10.30 часа- Буйново,Смолян

10.45 часа – Радомир, Перник – Първомай, Петрич

11.00 часа –Струма, Сандански

11.15 часа – Пролом, Карлово – Белчин, Самоков

11.30 часа- СЪРБИЯ

12.00 часа –Калугерово, Симеоновград

12.15 часа – Пловдив

12.30 часа- Пищигово, Пазарджик

12.45 часа – Кочан, Сатовча

13.00 часа -КИПЪР

13.30 часа- Белово,Белово

13.45 часа – Пазарджик

14.00 часа – Бистрица, Дупница

14.15 часа – Средец, Бургас – Крушари, Добрич

14.30 часа- Караджово, Садово

14.45 часа –Калоян, Вълчи дол

15.00 часа- Баня,Панагюрище – Симитли, Сандански

15.15 часа – Марица, Самоков

15.30 часа- Девин-ПК

15.45 часа – Сталево, Димитровград – Разлог, Благоевград

16.00 часа – Хасково

16.15 часа – Овчарци, Сапарева баня

16.30 часа – Бряст, Хасково – Сапарево, Кюстендил

16.45 часа – Средище, Кайнарджа

17.00 часа – ЧЕРНА ГОРА

17.30 часа- Кочево, Садово

17.45 часа – Голешово, Сандански

18.00 часа- ИТАЛИЯ

18.30 часа- Сапарева баня, Кюстендил

18.45 часа – Карабунар, Пазарджик

19.00 часа – – Карнобат – Говедарци, Самоков

19.15 часа – Зидарово, Созопол

19.30 часа – Калипетрово, Силистра

19.45 часа- Айдемир, Силистра

02.08.2015г. /неделя/

-Драчево, Бургас

-Средец, Бургас

09.00 часа – Пролом, Карлово – Зорница, Бургас – Орлинци, Бургас

09.15 часа – Брани поле, Пловдив

09.30 часа – Хаджиево, Пазарджик

09.45 часа – Септември, Пазарджик

10.00 часа- ЧЕРНА ГОРА

10.15 часа – Симеоновград, Хасково – София

10.30 часа- Грашево,Велинград

10.45 часа – Змейца, Доспат – Костандово, Пазарджик

11.00 часа –ИТАЛИЯ

11.30 часа- Симеоновец, Пазарджик

11.45 часа – Драгиново, Пазарджик

12.00 часа – КИПЪР

12.30 часа- Бял извор, Опан

12.45 часа – Сърница, Велинград

13.00 часа -СЛОВАКИЯ – Юруково, Якоруда

13.30 часа- Доспат -МФГ

13.45 часа – Оризово, Братя Даскалови

14.00 часа – СЪРБИЯ – Косача, Перник

14.30 часа- Коритен, Крушари

14.45 часа – Ягодина,Смолян

15.00 часа – Борино,Смолян

15.15 часа – Розово, Пазарджик

15.30 часа- Първомай,Петрич

15.45 часа – Доспат-ФГ „Доспат” – Горна Гращица, Кюстендил

16.00 часа – Бегунци, Карлово – Говедаре, Пазарджик

16.15 часа – Васил Левски, Карлово

16.30 часа- Ихтиман – ДТС

16.45 часа – Михилци, Хисаря

17.00 часа – Калугерово, Правец

17.15 часа –Гълъбово, Пловдив

17.30 часа- Ихтиман – „Ихтиманче

17.45 часа – Варвара, Пазарджик

18.00 часа- Бошуля, Септември 

18.15 часа – Панагюрище, Пазарджик

18.30 часа- Лозница, Разград – Манастирци, Разград

18.45 часа – Алеко Константиново, Пазарджик

19.00 часа – Стрелча,Пазарджик

19.15 часа – Царацово, Пловдив

19.30 часа – Дорково, Пазарджик