Седемнадесетият Международен фестивал за автентичен фолклор стартира тази вечер в 20 ч. в Дорково. Участници от шест държави ще дефилират по улиците на красивото село, за да сложат старта на надпяването. След това ще има церемония по вдигането на знамената на държавите – участнички и тържествено откриване на фестивала. За 21 ч. е насрочено началото на празничния концерт, а след него гости и участници ще имат възможност да се повеселят и опознаят.

Ето програмата за събота и неделя, когато е същинската част от фестивала:

01.08.2015 г. /събота/

08.30 – 9.00 часа – Посрещане на самодейните колективи от страната.

9.00 часа – Дефиле

9.15 часа– Тържествено начало на ХVII– ти Международен фестивал за автентичен фолклор Дорково`2015

09.15 часа – Песнопой, Пловдив

– Момина Клисура, Белово

– Велинград, Пазарджик

09.30 часа –  Дъбравите, Пазарджик

09.45 часа – Мламолово, Бобов дол

10.00 часа-  СЛОВАКИЯ

10.30 часа-   Буйново,Смолян

10.45 часа – Радомир, Перник

– Първомай, Петрич

11.00 часа –Струма, Сандански

11.15 часа –  Пролом, Карлово

– Белчин, Самоков

11.30 часа-  СЪРБИЯ

12.00 часа –Калугерово, Симеоновград

12.15 часа –  Пловдив

12.30 часа-  Пищигово, Пазарджик

12.45 часа – Кочан, Сатовча

13.00 часа  -КИПЪР

13.30 часа-  Белово,Белово

13.45 часа – Пазарджик

14.00 часа – Бистрица, Дупница

14.15 часа – Средец, Бургас

– Крушари, Добрич

14.30 часа-  Караджово, Садово

14.45 часа –Калоян, Вълчи дол

15.00 часа-  Баня,Панагюрище

– Симитли, Сандански

15.15 часа –  Марица, Самоков

15.30 часа-   Девин-ПК

15.45 часа –  Сталево, Димитровград

– Разлог, Благоевград

16.00 часа  – Хасково

16.15 часа – Овчарци, Сапарева баня

16.30 часа  – Бряст, Хасково

– Сапарево, Кюстендил

16.45 часа – Средище, Кайнарджа

17.00 часа – ЧЕРНА ГОРА

17.30 часа-  Кочево, Садово

17.45 часа – Голешово, Сандански

18.00 часа- ИТАЛИЯ

– Бабяк,.Белица

18.30 часа-  Сапарева баня, Кюстендил

18.45 часа – Карабунар, Пазарджик

19.00 часа – –  Карнобат

–  Говедарци,   Самоков

19.15 часа –   Зидарово, Созопол

19.30 часа –  Калипетрово, Силистра

19.45 часа-  Айдемир, Силистра

 

02.08.2015г. /неделя/

– Драчево, Бургас

– Средец, Бургас

09.00 часа – Пролом, Карлово

– Зорница, Бургас

– Орлинци, Бургас

09.15 часа – Брани поле, Пловдив

09.30 часа –  Хаджиево, Пазарджик

09.45 часа –  Септември, Пазарджик

10.00 часа- ЧЕРНА ГОРА

10.15 часа – Симеоновград, Хасково

– София

10.30 часа-   Грашево,Велинград

10.45 часа –  Змейца, Доспат

– Костандово, Пазарджик

11.00 часа –ИТАЛИЯ

11.30 часа-   Симеоновец, Пазарджик

11.45 часа –  Драгиново, Пазарджик

12.00 часа – КИПЪР

12.30 часа-   Бял извор, Опан

12.45 часа –  Сърница, Велинград

13.00 часа  -СЛОВАКИЯ

– Юруково, Якоруда

13.30 часа-   Доспат -МФГ

13.45 часа –  Оризово, Братя Даскалови

14.00 часа – СЪРБИЯ

– Косача, Перник

14.30 часа-  Коритен, Крушари

14.45 часа –  Ягодина,Смолян

15.00 часа –  Борино,Смолян

15.15 часа –  Розово, Пазарджик

15.30 часа-   Първомай,Петрич

15.45 часа –  Доспат-ФГ „Доспат”

– Горна Гращица, Кюстендил

16.00 часа  – Бегунци, Карлово

– Говедаре, Пазарджик

16.15 часа – Васил Левски, Карлово

16.30 часа-  Ихтиман – ДТС

16.45 часа – Михилци, Хисаря

17.00 часа –  Калугерово, Правец

17.15 часа –Гълъбово, Пловдив

17.30 часа-  Ихтиман – „Ихтиманче

17.45 часа – Варвара, Пазарджик

18.00 часа-  Панагюрище, Пазарджик

18.15 часа –  Лозница, Разград

18.30 часа  –  Манастирци, Разград

18.45 часа – Алеко Константиново, Паз.

19.00 часа  – Стрелча,Пазарджик

19.15 часа –  Царацово, Пазарджик

19.30 часа – Дорково

20.00 часа –    Галаконцерт на чуждестранните групи