Вихър(Ветрен) измъкна победно 1-2 при визитата си на Локомотив(Септември) в среща от 1-вия кръг на „А” ОФГ. Мачът се игра на тежкия и подгизнал от дъжда терен на стадион „Локомотив” и въпреки лошото време събра близо 200 фена на футбола от Септември и региона. Домакините от Локомотив се адаптираха по-бързо на тежкия за футбол терен и в 16-та минута логично поведоха с 1-0. Попадението на „черно-белите” в този мач вкара Димитър Табаков. 37-та минута се оказа обаче фатална за „машините”. Те получиха изравнително попадение, дело на Димитър Биволарски, а в същото време за втори жълт картон от игра беше отстранен Петър Апостолов от Локо. След един фаул срещу него той си изпусна нервите и хвана за гушата противников състезател, което принуди реферът Мариан Дойчев да му покаже втори жълт, респективно червен картон. При 1-1 завърши и първото полувреме в срещата. След антракта още в 49-та минута Вихър стигна до пълен обрат в резултата. Автор на втория гол за ветренският тим стана Ангел Ламбрев. Попадението подейства като студен душ за септемврийци. Те се хвърлиха в постоянни атаки, въпреки, че бяха с човек по-малко, а Вихър заложи на редки контри, целта на които беше отбелязване на трети гол и отказване на съперника. По ирония на съдбата въпреки създадените няколко отлично попадения и пред двете врати до нов гол не се стигна и 3-те точки заминаха в посока Ветрен. Ето и останалите резултати от 1-вия кръг в „А” ОФГ: