Балкан(Варвара) загуби с 1-3 от Пирин(Гд) в първия си домакински мач от началото на сезона. Срещата беше от третия кръг на „В“ ЮФГ и започна с едноминутно мълчание в памет на трагично загиналият при автокатастрофа 24 часа по-рано футболист и спонсор на Чико(Бяга) Георги Михайлов. През първата част головите ситуации пред двете врати бяха малко и логично нулевото равенство се запази. През второто полувреме Пирин показаха по-стойностна игра и в рамките на 15 минути стигна до три бързи гола чрез Марио Близнаков, Смаил Креболиев и Стойко Иванов. Силите на домакините стигнаха само за почетен гол, отбелязан в 77-та минута от резервата Темелко Зайков. До края Балкан опита да се върна в мача, но нямаше нито сили, нито достатъчно време. В следващия кръг варвараци ще имат пореден труден мач – гостуване на Миньор(Перник).