Отборът на Сарая спечели с 2-0 срещу Чико(бяга) областния финал на турнира за купата на България и се класира за зоналните квалификации. Като цяло срещата премина в тягостна обастановка, тъй като бяжани излязоха за първи път в официален мач без своя доскорошен спонсор и лидер Георги Михайлов – Бунара, загинал трагично при автомобилна катастрофа преди няколко дни. Точно по този повод двата тима излязоха с черни ленти на терена, а мачът започна с едноминутно мълчание. Макар и лишени от услугите на основни играчи като Николай Манчев и Явор Въндев, гостите от Бяга започнаха мача по-активно, докато „сарайци“ се прибраха в своята половина и заиграха на контраатаки. Именно по този начин домакините стигнаха до откриване на резултата. В 15-та минута техният голаджия Георги Спасов пое топката в зона на около 30 метра от вратата на гостите и с много точен удар прехвърли неразчетено излезлият напред вратар на Чико Петър Стоичков за 1-0. И след гола „сараите“ не изневериха на стила си, докато бяжани трудно стигаха до реални систуации пред много добре групираната и подредена отбрана на домакините. След почивката руслото на мача не се промени. В 70-та минута отново Георги Спасов се оказа в прегръдките на своите съотборници, отбелязвайки гол за 2-0. 10 минути след това Сарая получи и правото да изпълни дузпа, но Георги Спасов пропусна да запише хеттрик и така да направи предината на своите класическа. В минутите до края на срещата Чико заложи на шаблонни центрирания, но високите централни бранители на Сарая Лазар Костов и Станислав Петров не позволиха отбелязване на почетен за гостите гол. Така противно на всички очаквания победата остана при домакините, които ще чакат жребия за следващата пресявка – зонален полуфинал. За него се класираха 3 отбора – Сарая, Ботев(Ихтиман) и ЦСКА. Чопът ще определи двойката, която ще излъчи единият финалист. Третият отбор ще почива.