Без победител – 2:2 завърши очакваното с голям интерес дерби на региона между Балкан (Варвара) и Чепинец (Велинград). Срещата беше от 8-мия кръг на Югозападната „В” АФГ и се игра пред над 300 зрители на стадион „Балкан” във Варвара. Първото полувреме беше определено по-безинтересното. Играта се развиваше далеч от двете врати и реалните ситуации за гол се брояха на пръстите на едната ръка. В 13-та минута Темелко Зайков от Балкан пропусна да насочи по-точно топката с глава и ударът му от близо отиде в аут. Цели 20 минути трябваше да изминат до следващата възможност за домакините, когато този път на ударна позиция излезе Георги Василев, но и неговият удар с глава се оказа неточен. Малко след това домакините претендираха за дузпа, която реферът Вихрен Манев обаче така и не даде. Чепинец стигна до своето най-чисто положение в 40-та минута, но шутът на Божидар Петелов по диагонала бе париран от Милен Петракиев. Много по-интересна и емоционална бе втората част от мача. В 47-та минута Илиян Панчев стреля в аут от добра позиция. В 53-та Чепинец излезе напред в резултата след попадение на Христо Сталев. Две минути след това Божидар Петелов нацели гредата на домакинската врата. Балкан се върна в мача в 63-та минута след гол – шедьовър на Илиян Панчев. Той вкара за 1-1 с мощен ножичен удар от над 15 метра, а попадението, което бе от световна класа бе дълго аплодирано от зрителите по трибуните. За съжаление на Балкан, радостта от уникалния гол Панчев бе помрачена много бързо, тъй като в 65-та минута Христо Сталев наказа поредната грешка в отбраната на Балкан с удар отблизо за 1-2. След това попадение домакините отново натиснаха педала на газта. В 75-та минута пропуск с глава направи Георги Василев. Минута след това стражът на Чепинец изби с мъка негов удар от фаул. При последвалото центриране обаче Васил Цоклинов промуши с глава топката в мрежата на Чепинец за 2-2. Последните 15 минути от мача не бяха за хора със слаби сърца. Най-напред в 77-та Илиян Панчев пропусна от чиста позиция да вкара трети гол за домакините. В 80-та пък вратарят на Балкан Милен Петракиев трябваше да се намесва решително. В даденото от съдията 3 минутно продължение и двата отбора пропуснаха да вземат 3-те точки от мача. В 90+2 минута Петракиев спаси чист гол на Милен Иванов, а в 90+3 колегата му от Чепинец се намеси перфектно пред своята рамка. Така малко нелогично на фона на многото чисти положения за победен гол в края, Балкан и Чепинец поделиха точките след 2-2.