Вихър(Ветрен) загуби с 4-3 гостуването си на Тракия(Пазарджик), в мач от 5-тия кръг на „А” ОФГ. Срещата се игра на отлично подготвения терен на стадиона в Мирянци пред двайсетина души публика и топло за сезона време. Мачът започна по-добре за домакините, които поведоха още в 14-та минута с 1-0 след попадение на Александър Дамянов. Ветренци обаче се отърсиха много бързо от шока и на свой ред взеха инициативата. Последваха две положения пред вратата на Тракия, а в 31-та минута Вихър получи и правото да изпълни дузпа след игра с ръка на бранител от Тракия в наказателното поле на домакините. Радослав Лютаков бе точен от бялата точка и изравни. До почивката мирянчани апострофираха всяко едно съдийско решение на реферът Спас Абаджиев, а мачът се изнерви и накъса. Зачестиха и грубите. При едно опасно влизане срещу вратарят на Вихър, Васил Николов от Мирянци се самоконтузи и временно неговият тим игра с човек по-малко. Началото на второто полувреме отново донесе радост на домакините. В 47-та минута Николов бе оставен да премине като на парад през отбраната на Вихър и безпроблемно вкара за 2-1. Малко след това Недко Минчев отбеляза и трети гол във вратата на гостуващия тим. Това обаче далеч не бе всичко в мача. В 71-та минута Деян Пешалов от Вихър(Ветрен) отново върна интригата в двубоя, намалявайки на 3-2. Тракия отговори с ново попадение на Васил Николов за 4-2 в 78-та минута. В заключителните акорди гостите за трети път поставиха под въпрос победата на Тракия. В 89-та минута Димитър Биволарски направи 4-3. Веднага след подновяването на играта обаче, реферът Спас Абаджиев даде края на мача и 3-те точки останаха в Мирянци. Така след 5 изиграни кръга Вихър остава пети във временното класиране с актив от 9 точки. В следващия 6-ти кръг ветренци посрещат Сарая.