14ma4
ЦСКА оправда очакванията към себе си и взе своето в гостуване срещу Балкан(Варвара) с 2:0 в 15-ия кръг на Югозападната „В група”. Срещата се игра пред над 3 000 зрители на стадион „Георги Бенковски” в Пазарджик. Преди началото на срещата, домакините внесоха истински колорит на стадиона, пускайки химна на Шампионската лига. Двата отбора почетоха с минута мълчание и паметта на загиналите при терористичните атаки в Париж. Мачът обаче далеч не се разви по вкуса на „армейците“, които удариха три греди преди почивката и стигнаха до головете си едва през втората част. Гостите изпуснаха куп положения, което сериозно ядоса старши треньора Христо Янев. Първото попадение стана дело на влезлия на полувремето Костадин Хазуров. Титулярният нападател Преслав Йорданов не игра добре и на няколко пъти пропусна отлични положения. В 71-ата минута той бе заменен от лекувалия дълго време травма Александър Александров. Три минути преди края на мача Самир Аясс направи резултата 2:0. Домакините от Балкан се бореха до последния съдийски сигнал и създадоха сериозни затруднения на „червените”. Двубоят започна с масиран натиск на ЦСКА.В 13-ата минута Бранеков бе оставен непокрит да засече с глава центриране от корнер, вратарят Петракиев отрази, но топката кацна върху напречната греда и излезе в корнер.Седем минути по-късно Чико Цветанов стреля, но Петракиев отклони в напречния стълб. В 25-ата минута ЦСКА направи принудителна смяна след като Бранеков се контузи, а на негово място влезе Чорбаджийски. Второто полувреме също започна с натиск на ЦСКА. В 52-ата минута резултатът все пак беше открит. Момичил Цветанов проби по крилото и подаде към Хазуров в наказателното поле, който на метри от вратата, засече за 0:1. Седем минути преди края резултатът беше удвоен след като Чико Цветанов подаде към Аясс, който от добра позиция направи 0:2. Така „армейците“ остават твърдо начело в групата с пълен актив от 42 точки след 14 изиграни мача, а Балкан е 16-ти със 7 точки.