Анна ГЕОРГИЕВА, треньор

В събота във Велинград се състоя Областен турнир по плуване. Въпреки студеното време и температури от -22 градуса малките плувци, техните майки, татковци, баби, роднини и др. окупираха плувния спортен басейн „Антон Митров”и го изпълниха до краен предел.

Участие взеха домакините от плувните клубове „Белмекен“/с 21 състезатели/ ,“Чепинец“/с 31 състезатели/ и СК”Шампион” с 37 състезатели , родени през 2005 и по-малки . Най-малките плувци бяха родени през 2009г.

Всички деца получиха грамоти за участие и лакомства,а класиралите се в призовите тройки и медали.

Медалите се разпределиха съответно: СК”Шампион” с 13 златни,8 сребърни и 10 бронзови;

ПК”Чепинец” с 7 златни,7 сребърни и 5 бронзови и ПК”Белмекен” с 4 златни,9 сребърни и 5 бронзови медала.

Отличниците на СК”Шампион” с по 2 златни медала са Ангел Мадин/2005/,Маурисио Папазов/2005/,Любов Чалъкова/2006/, Теодора Маринова/2007/,Александър Тодоров/2006/и Томас Григоров/2008/.

Отличен дебют за клуба направиха и Ивайло Димитров/2009/,Емил Грозданов/2005/, Ивон Ханджийска/2007/, Лалка Димитрова/2007/, Иван Величков/2008/, Кристияна Димова/2005/ и Петър Маслев/2005/, които спечелиха първите си медали.

С по 2 медала се закичиха и Виктория Пенева/2007/,Кристиян Франгов/2008/,Константин Чавков/2009/ и Габриела Маринова/2008/. Турнирът беше последна проверка на младите плувци преди стартовете от Държавния календар по плуване през м.февруари. Ръководството на клуба благодари на родителите за логистичната подкрепа, а на състезателите пожелава още по-успешни стартове, да тренират повече и да   са все така активни.
Всички медалисти на СК”Шампион”:
1.Маурисио Папазов-2 златни
2.Ангел Мадин-2 златни
3.Любов Чалъкова-2 златни
4.Теодора Маринова-2 златни
5.Томас Григоров-2 златни
6.Александър Тодоров-2 златни
7.Виктория Пенева-2 сребърни
8.Емил Грозданов-1 сребърен и 1 бронзов
9.Николай Метанов-1 бронзов
10.Кристиян Франгов-1 сребърен и 1 бронзов
11.Габриела Ганева-1 бронзов
12.Иван Величков-1 бронзов
13.Кристияна Димова-1 бронзов
14.Константин Чавков-2 сребърни
15.Ивайло Димитров-1 бронзов
16.Лалка Димитрова-1 бронзов
17.Ивон Ханджийска-1 бронзов
18.Габриела Маринова-2 сребърни
19.Димитър Сотиров-1 сребърен
20.Петър Маслев-1 бронзов