13035405_1171813626184643_1988217374_o

Без победител завърши очакваното с голям интерес в региона футболно дерби между тимовете на Балкан – Варвара и Чико – Бяга. Съперниците си спретнаха голов екшън за крайното 2:2, а накрая и от двата отбора съжаляваха за изпуснатата победа. Над 300 зрители изгледаха мача на стадион „Балкан” в септемврийското село. Първи резултата откриха домакините. Още в 1-та минута на мача точен за тях беше Илиян Панчев. Гостите изравниха чрез Деян Бекяров в 23-та минута, а в средата на втората част стигнаха до пълен обрат след попадение на Спас Милушев. В последните минути на мача Балкан остана в намален състав заради изгонването на капитана Борислав Петров за груб фаул срещу Милушев. Въпреки това варварци се вдигнаха на финален щурм и в 88-та минута изравниха макар и малко случайно след автогол на гостите. Накрая и двата тима имаха своите положения за победен гол, но такъв не падна и точките от мача бяха поделени. След този мач Балкан остава твърдо последен в класирането с 11 пункта. Чико е осми с 33 точки. В следващия 28-ми кръг, в неделя от 17 часа Чико посреща Пирин(Гд), а Балкан ще има визита на София 2010.