Асен Василев, сенсей

В спортна зала „Орловец“ в Габрово се проведе надпреварата за 5-та национална купа по Шотокан Карате До.

В нея взеха участие 320 състезатели от 20 клуба, членове на Българска Федерация Шотокан Карате До.В това пристижно състезание от спортния календар на Федерацията, СК“Тонус- спорт“ Пазарджик взе участие с 20 състезатели и спечели 15 медала от които: 3 златни, 3 сребърни и 9 бронзови.10 от медалите са  от дисциплина „Кумите“ и 5 от дисциплина „Ката“.
Имаме трима състезатели с по два медала:
– при деца, Алекс Николов с два златни медала,Мартин Илиев с два бронзови медала,
– при мини кадети Кръстьо Барабаров -златен и сребърен медал.
Ето и другите каратеки от клуба спечелили призови места във възрастова група деца от 6 до 12 годишни:
Дисциплина“ Кумите“
-сребърен медал за  Асен Присадов
– бронзови медали за Христиан Спасов, Ивелина Донова,Емил Калоянов,Илиан Вътев,Сами Далли, Радост Гогова
Дисциплина“ Ката“
– сребърен медал за Никол Николова,
-бронзов медал за Иван Тодоров
От началото на годината сме взели участие в 4-ри състезания, от държавния календар на Федерацията и сме спечелили до сега 61 медала, като от тях 13 златни, 11 сребърни и 37 бронзови.
Предстои ни през юли спортен лагер в Царево, за  8 дни и двуразови тренировки през лятото с 14 каратеки от клуба за подготовка за участие в Световна купа, домакин, на която през  есента ще е гр.Бургас.