Ивет Арабова, PZdnes.com

Въпреки множеството възможности днес, „Хебър 1918″ не успя да преодолее препятствието наречено „Пирин“ и с окончателен резултат от 0:1, в полза на гостите, „неврокопчани“ се класират за следващата фаза на турнира за Купата на България.

14%d0%b5%d0%b1%d1%8a%d1%80

Срещата се състоя на стадион „Георги Бенковски” пред погледите на около 500 зрители. Двубоят започна с натиск от страна на домакините. „Зелените” проведоха няколко опасни атаки, които доведоха до положения пред вратата на гостите. След офанзивата на домакините в 20-тата минута се стигна до нарушение в тяхната половина. Свободният удар бе изпълнен от „неврокопчани” с директен удар към вратата, който вратарят на „Хебър” не можа да спаси и гостите поведоха с 0:1. В 36-тата и 44-тата минута треньорът на „Пирин” извърши две принудителни смени след контузии на свои играчи. Домакините търсеха гола до края на първото полувреме, като най-близо до отбелязването на такъв беше Дечев в 44-тата минута.

Втората половина на мача започна с активна игра от страна на двата отбора. В 55-тата минута гостите уцелиха гредата след опасно центриране, последва контраатака на „Хебър”, при която топката премина на сантиметри от страничната греда.

Старши треньорът на домакините Йордан Петков извърши двойна смяна в 60-тата минута, като на терена влезнаха Здравко Лазаров и Николай Манчев. Цялата втора половина на двубоя се ръководеше от момчетата в зелени екипи, а отборът на „Пирин” се беше прибрал изцяло в своята половина и разчиташе само на контраатаки. Въпреки множеството голови положения „Пирин” удържаха резултата 0:1 и се класираха за следващата фаза на турнира. Техен съперник ще бъде „Ботев” Пловдив.