Волейболният отбор „Хебър“ спечели първата си среща от започчналият днес в Пазарджик едноименен турнир. Пазарджишкият отбор се наложи изключително трудно над противниковия отбор, това стана след като нашите момчета спечелиха петия гейм. Резултатът между ВК Хебър Пазарджик и ВК ЦСКА София е 1:2 гейма в полза на гостите от столицата (23:25; 20:25; 25:20), час след началото на срещата.

В следващият обаче късметът на момчетата ни проработи, както и мобилизиращите думи на треньора им Атанас Петров и в края на мача настъпи пълен обрат. В крайна сметка ВК Хебър Пазарджик 3:2 ВК ЦСКА София. (23:25; 20:25; 25:20; 27:25; 15:10)

Треньорът на домакините Атанас Петров изрази задоволството си от факта, че „Хебър“ продължава с положителните резултати срещу силните елитни отбори. Получи се геймов мач с обрат в резултата. Правим с 50 %-та по-малко грешки в сравнение с първите контролни мачове, което говори за прогрес в играта. Имаме още какво да изчистваме. В последния етап от подготовката ще сведем до минимум и грешките от сервиз, коментира Петров.

За „Хебър“: П. Бъчваров – 21, И. Иванов – 18, В. Атанасов – 12, Л. Симеонов – 10, И. Божков – 9, К. Бишуров – 7, Е. Григоров – 4, А. Дапев – либеро ( П. Шойков, И. Тасев, А. Дивров, Г. Георгиев, Д. Коцаков – либеро).

За „ЦСКА“: Николов – 19, Шекерджиев – 11, Цветанов -11, Стефанов – 11, Крачев – 9, Мляков – 4, Георгиев – 3, Станков – 2, Божилов – либеро ( Костов, Василев, Костов, Стоянов)

07%d1%85%d0%b5%d0%b1

Във втората среща от турнира „Монтана Волей“ победи категорично гръцкия „Орестиада“ с 3-0 гейма (25-19,25-13,25-17).

За „Монтана Волей“: М.Минчев – 12, Г. Михалев – 9, Н. Къртев – 9, З. Кьосев – 9, А. Симеонов – 7, И. Латунов – 6, Л. Агонцев – 3, Д. Раев – 1 Д. Иванов – либеро (Л. Тончев, Г.Георгиев, Б. Наков ).

За „Орестиада“: Йоанидис – 10, Лукуми – 9, Пентидис – 6, Морелос – 2, Анастасиадис – 1, Карасадивис – либеро, Тсиолодис (Партис, Антониадис – либеро)