Мария Оряшкова стана световна шампионка по спортно самбо за четвърти път. Българката триумфира с титлата в кат до 80 кг на първенството в София. Родената в Панагюрище състезателка се наложи във финала срещу представителката на Беларус Светлана Тимашенка.

В бойното самбо Веселин Иванов не успя да спечели втора световна титла и остана със сребърния медал в кат до 62 кг. Във финала той отстъпи по точки от руснака Рустам Талдиев. Мартин Маринков спечели бронзов медал при най-тежките категория над 100 кг. Успехът му дойде след победа срещу латвиеца Ейминатас Ваикасас. С това след двата дни от първенството България вече има златен, два сребърни и четири бронзови медала. Шампионатът се провежда в „Арена Армеец“.