Скъпи читатели това са номинираните спортисти, от които с ваша помощ трябва да отличим десетте най-добри за отминаващата 2016 г. Очакваме вашите коментари за избраните. Екипът ни ще се съобрази и с вашите препоръки, тъй като наш представител ще участва в избора, който ще се състои на 1 декември. Миналата година призът „Спортист на 2015″ отиде при Георги Гинин (на снимката).

 

 

КЛУБ

 

СПОРТИСТ

 

ПОСТИЖЕНИЯ

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СК “Бадминтон – скуош клуб”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Алекс Попов – юноши

 

 

 

 

 

 

 

 

Държавно п-во :

–          Първо място /единично/

–          Първо място /двойки/

Балкански игри: Турция

–          второ / отборно /

–          пето място /индивидуално/

Европейско п – во: Полша

–          17 – то място /единично/

–          17 – то място /двойки/

Еврпейска верига мъже: София

– трето място /двойки/

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

“Модел-яхт клуб”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СКС “Кодокан” – самбо и джудо

 

 

 

 

2. Димитър Димитров – мъже

 

 

 

 

3. Петко Петков – мъже

 

 

 

 

 

 

4. Иван Стоев – мъже

 

Държавно п-во :

–          10  златни медала

–          5 сребърни медала

–          2 бронзови медала

Европейско п – во : Унгария

– първо място – радиоуправляеми скоростни модели

Държавно п-во :

–          6  златни медала

–          3 сребърни медала

–          4 бронзови медала

Европейско п – во : Унгария

–          трето място – радиоуправляеми скоростни модели

 

Държавно п-во :

– първо място – самбо

Световна купа : Молдова

–          трето място

Световно п – во : София

– седмо място

4. Тенис клуб “Пазарджик” 5. Ира Тодориева – деца до 14г. Държавно първенства и турнири:

–          трето място / двойки/ зала

–          пето място /индив./ зала

–          пето място / двойки/ открито

–          пето място / индив./ открито

Турнири –  Пловдив

– второ място / индив./

Турнир – Бургас

– първо място /индив./

– трето място / двойки/

Турнир – Сливен

–          второ място /индив./

–          трето място /двойки/

Турнир – Ст. Загора

–          трето място /индив./

–          трето място / двойки/

Мастърс турнир до 12г.

–          пето място

Международни т – р – Сливен

–          пето място /индив./

–          трето / двойки/

Сливен до 14г. двойки

– трето място

 

5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СК “ Тонус спорт” – карате – до

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Магдалена Тодорова – девойки 17г.

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Кръстьо Барабаров –13 г

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Радост Гогова

Държавно п-во :

–          трето място – Асай рю ката

–          трето място – ката

 

Национална купа – Бургас

–          трето място – кумите

Световна купа Кохай – Бургас

–          трето място – кумите

–          шесто място – ката

 

 

Държавно п-во :

–          второ място – кумите

–          трето място – ката

Национална купа – Габрово

– първо място – кумите

– второ място – Асай рю ката

Световна купа Кохай – Бургас

– трето място – кумите

– шесто място  – ката

Европейска купа – Нюрнберг

– шесто място – кумите

– осмо място – ката

 

 

Държавно п-во :

–          трето място – кумите

Национална купа – Габрово

–          трето място – кумите

Световна купа Кохай – Бургас

–          трето място – кумите

–          второ място – ката

 

6.

 

 

 

 

 

СК “ Пентатлон” – фехтовка

 

9. Малина Деянова – жени

 

 

 

 

 

 

 

Държавно п-во :

–          второ място /жени/ индив.

–          трето място /девойки/ индив.

 

Купа България

–  първо място /жени и девойки/

Европейско п – во .

– 57 място /жени/

7.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СКК” Печенеги” – колоездене 10. Георги Гинин – юноши ст. възраст

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Димитър Тотков – юноши ст. възраст

 

 

 

 

 

 

 

Държавно п-во :

–   първо място /италианско преследване писта/

–   второ място /писта 3000м. индив. /

–   второ място /писта скрач /

–  второ място /писта 200м. летящ старт/

–   второ място /писта.  4000м.отборно /

–   трето място – писта 1000м. от място

–  трето място – писта бързина

– второ място – писта крайно класиране  .- второ място шосе 18км. индив.часовник

– второ място шосе колокритериум 40 км.

Международен т-р: Швейцария

– първо място шосе изкачване Лозана

 

Държавно п-во :

–   първо място /италианско преследване писта/

–  първо място /писта 200м. летящ старт/

–   второ място /писта.  4000м.отборно /

–  второ място – писта бързина

– второ място – писта крайно класиране

Балканско п- во:

– второ място – италианско преследване

8.

 

 

 

 

СК “Торнадо” – карате киокушинкай 12. Иван Иванов – деца 14г.

 

 

 

13. Савина Дудова

Държавно п-во :

–          второ място

Национална купа Асенова крепост

–          първо място

 

Държавно п-во : Димитровград

–          първо  място до 12г.

Държавно п-во : Пловдив

–          трето  място до 14г.

Национална купа Асенова крепост

–          първо място

9.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СК “Шампион” – триатлон 14. Йордан Гюров – юноши

 

 

 

 

 

15. Христо Георгиев – 13г.

 

 

 

 

16. Камелия Стоименова – до 13г.

 

 

Държавно п-во:

– първо място до 18г.

Мемориал Христо Чочев

–          трето място

Европейско п- во : Барселона

–          20 място четирибой

 

Държавно п-во:

– пъвро място спринт /триатлон/

– първо място /основна дистанция/

Еуропиан чаландч – Бургас

– второ място

 

Държавно п-во: по плуване

– второ място 50 м. бруст

– второ място 100м. бруст

– второ място 200м. бруст

 

10.

 

 

 

 

 

 

 

 

СК ” Стрелец 1893” – ловна стрелба

 

17. Христо Ангелиев – мъже

 

Държавно п-во:

–          първо място /индив./

–          първо място /отборно/

Държавен т- р. ВИА /индив./

– първо място

Държавен т- р. Тракия

– първо място

Държавен т- р. Слави Иванов

–          второ място

Държавен т- р. ВИА /отборно/

–          първо място

Държавен т- р. Тракия /отборно/

– първо място

11.

 

 

 

 

 

 

СК “Диляна “ худ. г-ка 18. Вяра Спасова – жени Държавно п-во:

– 12 място многобой

Междун. т-р “Диляна”

– първо място многобой

– първо място топка

– първо място лента

Междун. т-р “Олимпия къп” Бургас

–          първо място топка

–          първо място лента

–          трето място многобой

Купа “ Феникс” София

–          първо място топка

–          трето място лента

Междун. т-р “ЦСКА къп” София

– първо място топка

– второ място многобой

Междун. т-р Стара Загора

–          второ място топка

–          трето място лента

Междун. т-р Бургас

–          второ място топка

–          трето място лента

 

 

12.

 

 

 

 

 

 

 

 

СК ”Г. Бенковски”- бадминтон 19. Михаела Златанова – деца до13г.

 

 

 

 

 

 

Държавно п-во:

–          първо място / единично /

–          второ място /двойки/

–          трето място /смесени/

Държавно п-во: до 15г.

–          трето място / отборно/

Балкански игри до 15г.-  Сърбия

–          трето място /двойки/

–          пето място /единично/

Национална верига” Млади таланти”

–          първо място /единично/

13.

 

 

 

 

 

 

СК “Диляна “ – прима

 

 

 

 

 

20. Ансамбъл – естетическа групова гимнастика

12 – 14г.

 

 

 

Държавно п-во:

–          трето място

Световна купа Барселона

– извън първите осем

Академик къп – Горна Малина

– шесто място

14.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СК  “Тракиец” – бокс

 

21. Радослав Кабаджов – юноши

 

 

 

 

 

 

 

22. Теодор Коев –  юноши

 

 

 

Държавно п-во:

–          първо  място

Купа България

–          първо място

 

Междун. т- р Молдова

– трето място

Междун. т- р Сърбия

–          трето място

 

Държавно п-во:

–          първо  място

Купа България

трето място

 

15.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СК “Хебър” – мод. петобой 23. Кристина Данаилова –  девойки и жени

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24.Светлозар Искров – юноши

Държавно п-во:  до 16г

–          първо място

–          трето място

Държавно п-во: до 18г.

–          трето място

–          трето място

Държавно п-во: до 21г.

–          трето място /четирибой/

–          четвърто място /петобой/

Държавно п-во: жени.

–          трето място /четирибой/

–          четвърто място /петобой/

Мемориал Христо Чочев

–          четвърто място

Европейско първенство до 18г.

– 18 място

Европейско първенство за жени

–          19 място

Държавно п-во:

–          първо място до 18г.

–          второ място

Мемориал Христо Чочев

–          първо място

Европейско първенство до 18г. Барселона

– 22 място