Волейболният отбор „Хебър“ завърши непобеден, с пълен актив от 6 победи, есенния полусезон в националната висша лига, група „А”. Нашите момчета водеха през цялото време и спечелиха трите поредни гейма срещу домакините от „Ботев“ (17:25; 17:25; 21:25) в неудобната за игра зала в гр. Ихтиман.

Най-полезен за „Хебър“ бе центърът Васил Атанасов с 15 точки (2 блока, 2 аса и 85% ефективност в атака) за победата. За домакините от Ихтиман Мирчев завърши с 12 точки.

В друг мач от кръга в групата младият отбор на Виктория Волей (Пловдив) записа победа срещу Ботев (Луковит) с 3:1 (25:23, 22:25, 25:22, 25:15). Срещата започна с 10-ина минути по-късно заради токов удар, който забави леко началото. Колкото до самия мач, момчетата на треньора Драган Иванов не се огънаха, след като допуснаха изравняване и успяха да се поздравят със заслужени три точки.

В последния мач от групата отборът на Звездец (Горна Малина) се наложи категорично над ГРАД (Белоградчик) с 3:0 (25:15, 25:11, 25:19), като началният удар се оказа основното оръжие на играчите, водени от Иван Генков и Борислав Кьосев, с което наказваха пропуските в посрещане на гостите.

Във временното класиране едноличен лидер е Хебър с 6 победи от 6 мача и 17 точки. На втора позиция е Звездец с 3 победи, 2 загуби и 9 точки, какъвто е и активът на 3-ия Виктория Волей, но пловдивчани отстъпват по геймовото съотношение.

Двубоят бе последен за нашите момчета от НВЛ Висша лига за календарната 2016 г. Вижте с кого ще се срещнат те през следващия сезон.