Десет депутатски места в област Пазарджик предвижда районирането предложено от сценаристите на Слави Трифонов. Според него част от жителите на областния град ще избират общ депутат с общините Панагюрище, Лесичово и Стрелча, които са събрани в 83-ти избирателен едномандатен район. В 84-ти са разпределени всички останали градски секции на Пазарджик, а в 85 -ти освен улиците в източната част на града са включени и общините Брацигово и Пещера, както и село Синитово.

В 86 – ти район попадат отново само пазарджишки градски секции, а в 87 -ми емблематичната улица „Портокал“ и селата от община Пазарджик. Осемдесет и осми изборен район включва град Велинград и прилежащите към общината села, без Грашево и Драгиново. Те попадат 89 -ти заедно с общините Батак, Ракитово, Сърница. В 90-ти район Белово и Септември ще избират общ депутат.

Ето и пълната разбивка по улици и населени места.

Осемдесет и трети изборен район – Пазарджик,

включващ от гр.Пазарджик: булевард Христо Ботев(№117-137 неч), улици Буная(№14-22,24-34 чет), Георги Бенковски(№91,93,95,113-155 неч), Иванчо Пенов, Никола Фурнаджиев(№2,4,5,6-36 чет), Петър Берон, Петър Бонев(№19-29 неч,30-52 чет), Стара Планина, Стоян Ангелов(№9-31 неч), Теофил Бейков, Цанко Церковски(№26,28,30-55), Юмрукчал, местност Панагюрско Шосе, общините Лесичово, Панагюрище, Стрелча.

Осемдесет и четвърти изборен район – Пазарджик,

включващ от гр.Пазарджик: булевард Христо Ботев(№18-54 чет,55-62,64-70 чет,72-96,98-116,118-138 чет,139-141,142-220 чет), улици Акад.Стоян Аргиров, Алабак, Александър Стамболийски(№6-22 чет,38,44-54 чет,62,64-89,91,93,95-115,117,119,121,188-196 чет), Асен Златаров(№25-35 неч,36-40,42), Атанас Гюдженов, Атон, Бачо Киро, Боримечка, Боян Мирков, Братя Андонови, Братя Евлоги И Христо Георгиеви, Братя Консулови, Братя Миладинови, Брацигово, Бузлуджа(№1-21,23-59 неч), Буная(№2-10 чет), Бунтовник, Васил Левски(№11-39 неч,40- 53,55-61 неч,62,64), Васил Петлешков, Велико Търново, Верила, Веслец, Вит I(№12-26 чет,28-57), Витоша(№24-34 чет,36-66,68-95), Вихрен, Владислав, Връх Братия, Върба, Генерал Гурко(№22-52 чет), Генерал Скобелев, Генерал Шувальов, Георги Бенковски(№1- 4,6,14-17,19,27,30-36 чет,38-52,54-60 чет,63-77 неч,86-122 чет,128), Георги Брегов, Георги Пенев, Георги Райков, Гладстон, Градски Пазар, Гълъбец, Д-р Илия Матакиев, Димитър Бояджиев, Димитър Казаков-нерон, Добри Чинтулов, Епископ Дионисий(№6-46,48), Железарска, Златица, Иван Клинчаров, Иван Соколов, Иван Чунчев, Илион Стамболиев, Камчия, Кесари Поп Василев, Киселец(№6,8-35,37-43 неч), Клокотница, Княз Борис I, Козлодуй, Ком, Константин Величков(№56-66 чет), Коце Хаджиангелов, Кочо Честименски, Люлин, Мадара, Макгахан, Марица(№2-20 чет), Мария Шутич(№4), Металик, Михаил Куманов, Михо Стефанов(№13-19 неч,22,24), Мургаш, Найден Геров, Найчо Цанов(№35,37- 70,72,74), Никифор П.Константинов, Никола Вапцаров(№1,3,5-25,27-47 неч,48-56 чет), Никола Петринин, Никола Ръжанков(№3-11 неч,30-46 чет,57,59,63,65), Никола Стоименов, Никола Фурнаджиев(№1,3,7), Ованес Соваджиян, Огоста(№31-625 неч), Одрин, Освобождение, Осми Март, Отец Кирил, Отон Иванов(№12,14-70,72,74,76), Павел Бобеков, Петко Машев, Петрохан, Петър Бонев(№1-18,20-28 чет,31-53 неч,54-63,64-154 чет), Петър Мусевич, Пирдоп, Плиска, Пловдивска(№71-109 неч,110,111-125 неч), Преспа(№17-67 неч), Райко Алексиев(№1-27), Райко Даскалов, Република, Рила, Ропотамо, Руй, Свети Арахангел, 35 Свобода, Славянска, Софроний Врачански(№1,3,5-18,20-42 чет), Спартак(№28-110 чет), Средец(№10,12-15,17,23), Средна Гора(№21-31 неч,32-38 чет), Старобанска, Стефан Караджа(№15,17,46-52 чет,54-76,78-87,89,91,93,102-110 чет), Стоян Ангелов(№1,3,5,7,10-30 чет,32-52,53-103 неч,117), Стоян Василев, Стоян Михайловски, Съзлийка, Сютка, Тодор Велчев, Тодор Каблешков, Трапезица, Търговска(№1-31 неч), Хаджи Найден Иванович, Хаджи Р.Хаджиилиев, Хан Аспарух, Хан Крум, Хан Кубрат, Христо Смирненски, Цанко Церковски(№1-15,17-25,27,29), Цар Асен, Цар Иван Асен II, Цар Калоян(№34-87,89-145 неч), Цар Освободител(№43-89 неч,90-99,101,103,105), Цар Симеон, Чавдар Войвода, Шейново, Ягода, Яков Матакиев, Яне Сандански, площад Съединение, местности Азмака, Атчаир, Татар Екин.

Осемдесет и пети изборен район – Пазарджик,

включващ от гр.Пазарджик: булевард Христо Ботев(№3-11 неч), улици Дзс, Запрян Цоков, Здравец, Кокиче, Константин Величков(№68-86 чет,88-99,101-117 неч), Люляк, Минзухар, Панайот Волов(№1-18,20-30 чет), Райко Алексиев(№29-35 неч), Теменуга(№1-10,11-33 неч), Тинтява, местност Чукур Савак, от С.Огняново: улици Ал.Стамболийски, Бузлуджа, Васил Априлов, Васил Левски(№57,59,61,65,71,73,75-80,83-90,93-101 неч,105-113 неч), Захари Стоянов, Иван Вазов, Извън Регулацията(№2-5), Капитан Петко Войвода, Кочо Честименски(№6-12), Луда Яна, Никола Вапцаров, Отец Паисий(№28,31,32,34-39,41,42,44,45,47,51-59 неч), Панайот Волов, Патриарх Евтимий, Пейо Яворов, Пеньо Пенев, Райко Даскалов, Св.Св.Кирил и Методий(№15-25 неч,27-36,38,40,41,44-60,62-64,70,72,74), Свети Георги, Стефан Караджа(№9,11,13,15-22,24-39,41-43,46,48), Стоян Захариев(№2,4,9,11-13,15-27,33,35), Съединение, Трапезица, Хайдушка(№16,17,19-21,23,27), Хан Аспарух, Христо Ботев, общините Брацигово, Пещера, село Синитово.

Осемдесет и шести изборен район – Пазарджик,

включващ от гр.Пазарджик:

булеварди България(№1-49,51-65 неч), Княгиня Мария Луиза(№1-71 неч,73-170,172-178 чет), Стефан Стамболов, Христо Ботев(№1,12-16,17-53 неч), улици 27-ми Пехотен Чепински Полк, Алеко Константинов, Александър Стамболийски(№23-53 неч,59,61,63), Ангел Кънчев, Антим I, Асен Златаров(№1-24,26-34 чет), Атанас Бабата, Батак, Бейко Войвода, Беласица, Белмекен, Болнична, Братя Петкови, Бузлуджа(№22-32 чет), Булаир, Васил Априлов, Васил Левски(№2,4,6,8), Венец, Виделина, Вит I(№1,3,5,7,8-10,11-21 неч), Вит II, Витоша(№6,8,10- 23,25-35 неч), Владая, Втори Януари, Гаврил Кръстевич, Ген.Майор Гурко Мархолев, Генерал Гурко(№1-8,10-20 чет), Гео Милев, Георги Герасимов(№8-26 чет,27-30,31-47 неч), Георги Кендеров, Георги Машев, Градинарска, Граф Игнатиев, Д-р Лонг, Д-р Никола Ламбрев, Димитър Греков, Димитър Петков, Димчо Дебелянов, Дойран, Драва, Дрин, Дрян, Дунав, Единадесети Август, Екзарх Йосиф, Епископ Дионисий(№1-5), Есперанто, Заводска, Завоя На Черна, Ивайло, Иван Вазов, Искра, Йордан Ненов, Казармена, Каймак Чалан, Киселец(№1-5,7), Климент Охридски, Княз Ал.Батенберг, Константин Величков(№1- 6,11,13,15,16-28 чет,30-44,46-48,49-87 неч), Криволак, Лозенград, Луда Яна, Маестро Атанасов, Марин Дринов, Марица(№1-19 неч,21-42,43-335 неч), Мария Шутич(№1-23 неч,27), Места, Мильо Войвода, Михо Стефанов(№1-12,14-20 чет), Морава, Мур, Мусала, Мътница, Найчо Цанов(№2-5,7-34,36), Неофит Бозвели, Никола Вапцаров(№2,4), Никола Ръжанков(№2,10,13,15,17-29,31-39 неч,45-55 неч), Оборище, Огоста(№1-29), Опълченска(№10,12-22,24,26), Орлово Гнездо(№1,3,5), Осъм, Отец Паисий, Отон Иванов(№1-11,13), Панайот Волов(№32,34,36), Патриарх Евтимий, Пейо К.Яворов, Петко Д Петков(№1-51,53-73 неч), Петко Ю Тодоров, Петър Трумбев, Пирин, Пловдивска(№1-70,72- 88 чет), Победа, Преспа(№2-38 чет), Проф.Иван Батаклиев, Райко Алексиев(№37-47 неч), Резовска, Росица, Русалка, Сан Стефано, Св.Св.Кирил и Методий, Света Петка, Свети Иван Рилски, Сергей Румянцев, Синитевска, Софроний Врачански(№2,4), Спартак(№1-27,29-75 36 неч), Средец(№1-9,11), Средна Гора(№5,7,9-20,22-30 чет), Стефан Захариев, Стефан Караджа(№5,7,9-13,14-44 чет), Стоян Бакърджиев, Странджата, Струма, Теменуга(№12-42 чет), Теодор Траянов, Тодор Банчев, Тодор Мумджиев, Тодор Пенев, Тодор Христович, Тополница, Тракийска, Тунджа, Търговска(№2-56 чет), Хаджи Димитър, Хаджи П.Тилев, Хан Омуртаг, Христо Касабвелев, Цар Калоян(№12-33), Цар Освободител(№6-42,44-88 чет), Цар Самуил, Цар Шишман, Царица Йоанна, Чая, Червен Стоян, Черни Връх, Черноризец Храбър, Чинар, Шар Планина, Шипка, Яденица, Янтра, площади Бесапара, Васил Левски, Възраждане, Константин Величков, местност Сазлъка.

Осемдесет и седми изборен район – Пазарджик,

включващ от гр.Пазарджик: булеварди България(№50-66 чет,67-91 неч), Княгиня Мария Луиза(№2-72 чет), Христо Ботев(№4,6,8,10), улици Гарибалди, Георги Герасимов(№1-6,7-25 неч), Георги С Раковски, Иван Войводов, Кара Никола Ангелов, Любен Боянов, Любен Каравелов, Марица(№44-140 чет), Огоста(№30-78 чет), Опълченска(№1-9,11), Орех, Орлово Гнездо(№2,4,6), Петко Д Петков(№52-72 чет), Портокал, Сливница, Спартак(№77-111 неч,112-125,126-286 чет), Станислав Доспевски, Хеброс, Цанко Дюстабанов, Цар Калоян(№1-11), Цар Освободител(№1-5), Явор, Ясен, от С.Огняново: улици 3-ти Март, Васил Левски(№2,5,7- 10,13,19-21,23-27,29,31-38,40-53,55,58,60,64-74 чет), Възраждане, Георги Бенковски, Извън Регулацията(№1), Кочо Честименски(№1-4), Марица, Отец Паисий(№1,3,4,7-9,11,13-17,19- 25,27,29), Райна Княгиня, Св.Св.Кирил и Методий(№1-6,9-14,16-22 чет), Стефан Караджа(№1-6,8,10), Стоян Благоев, Стоян Захариев(№3), Страхил Войвода, Топола, Хайдушка(№1,2,4-9,11-13,15), Цар Симеон, Царевец, Шипка, местности Долна Ада, Срещу Баира, селата Априлци, Братаница, Величково, Гелеменово, Главиница, Говедаре, Добровница, Драгор, Звъничево, Ивайло, Крали Марко, Ляхово, Мало Конаре, Мирянци, Мокрище, Овчеполци, Паталеница, Пищигово, Росен, Сарая, Сбор, Тополи Дол, Хаджиево, Цар Асен, Черногорово, Юнаците.

Осемдесет и осми изборен район – Пазарджишки,

включващ град Велинград, селата Абланица, Алеко Константиново, Алендарова, Биркова, Бозьова, Бутрева, Враненци, Всемирци, Горна Биркова, Горна Дъбева, Дебръщица, Долна Дъбева, Кандови, Кръстава, Пашови, Рохлева, Света Петка, Цветино, Црънча, Чолакова, Юндола.

Осемдесет и девети изборен район – Пазарджишки,

включващ общините Батак, Ракитово, Сърница, селата Грашево, Драгиново.

Деветдесети изборен район – Пазарджишки, включващ общините Белово, Септември.