С безапелационна победа ВК“Хебър“ продължава да бъде лидер в групата си, след като спечели и трите гейма в днешния мач с „Изгрев“ Ябланица. Нашият тим днес бе гост в Ябланица, ето как приключи мачът.

’20 ’20 ’20 ’60
 „Хебър“, който преследва влизане в Суперлигата, приема носителя на Купата на България „Нефтохимик 2010″ (Бургас) в дербито на втория кръг на надпреварата за Трофея при мъжете. Това определи тегленият жребий за втория етап, който се състоя в офиса на БФВ.
В този етап се включват и осем тима от Суперлигата (отборите от четвърто до дванадесето място според класирането след първия полусезон). Тези отбори от първата ни група заедно с победителите от първия етап бяха разделени чрез жребий в нови осем двойки. Домакинството в мачовете е на страната на по-долностоящия отбор, а при среща на два тима от една група се тегли нов жребий за домакинство.
Така се получиха две локални дербита, като Звездец (Горна Малина) домакинства на Славия, а Ботев (Луковит) приема Тетевен Волей. Най-дълго пътуване ще има тимът на Марек Юнион-Ивкони (Дупница), който гостува на Дея спорт (Бургас).
Ето всички двойки за втори кръг от Купата на България при мъжете:
Доростол (Силистра) – Миньор (Перник)
Попово 09 – Арда (Кърджали)
Етрополе – Левски София
Строител (Пловдив) – Черно море (Варна)
Дея Спорт (Бургас) – Марек Юнион-Ивкони (Дупница)
Звездец (Горна Малина) – Славия (София)
Хебър (Пазарджик) – Нефтохимик 2010 (Бургас)
Победителят в двубоите се класира директно за следващия етап на надпреварата. Срещите ще се изиграят на 21 февруари, а началните часове ще бъдат уточнени допълнително.
Двубоят Етрополе – Левски София ще се състои на друга дата, която предстои да бъде уточнена допълнително. Причината е двубоят на „сините“ срещу ЦСКА (София) от 17-ия кръг на Суперлигата, който по програма ще се проведе на 22 февруари 2017 г. от 18:30 ч.