Отборът на Левски(Паталеница) спечели 12-тото издание на турнира от националната програма „Децата и футболът“ в Пазарджик, след като надигра с 1:0 миналогодишният победител ДФК Орлета.

03патал1

8 детски отбора от пазарджишка област на възраст до 13 години взеха участие в състезанието, проведено на градския стадион „Георги Бенковски“ в областния център.

03патал

В спора за първото място паталенчани надиграха с минималното 1-0 достойните си противници от ДФК Орлета(Пз), който точно преди година триумфираха с купата. В малкия финал Оборище(Панагюрище) победи Чепинец(Велинград) с 4-2.

При официалното награждаване, всеки от 8-те участващи тима получи футболен екип и флагче. Организаторите бяха предвидили и 9 индивидуални награди за най-добрите футболисти, осигурени от генералния спонсор на Националната програма „Децата и футболът” Кока-кола.

Те бяха връчени от кметът на Община Пазарджик Тодор Попов, шефът на ОС на БФС Спас Иванов, генсекът на АБФ Георги Бойчев, националът от Лудогорец Йордан Минев, представители на ръководството на местната футболна централа и футболни ветерани.

 

Крайно класиране

 

  1. Левски(Паталеница)
  2. ДФК Орлета
  3. Оборище(Панагюрище)
  4. Чепинец(Велинград)
  5. Свобода(Пещера)
  6. Марица(Белово)
  7. Батак
  8. Брацигово

 

Индивидуално класиране:

 

Най-добър вратар: Валентин Карагьозов (ДФК Орлета)

Най-добър защитник: Димитър Йовчев (ДФК Орлета)

Най-добър халф: Георги Радичев(Оборище)

Най-добър нападател: Йордан Бонев(Левски – Паталеница)

Голмайстор: Георги Динчев(Свобода)

Най-добър състезател: Иларион Иванов (ДФК Орлета)

Най-техничен футболист: Костадин Янакиев (Левски – Паталеница)

Най-полезен играч: Божидар Костадинов(Чепинец-Велинград)

Най-добър треньор: Стоил Фърцов(Левски – Паталеница)

 

Статистиката

 

Първи състезателен ден(вторник):
1 кръг

ДФК Орлета – Свобода 4:0
Марица(Б) – Левски(Пат) 0:5
Оборище – Брацигово 5:0
Чепинец – Батак 4:1

2 кръг

Левски – Оборище 6:0
Чепинец – Орлета 0:5
Брацигово – Марица 0:2
Свобода – Батак 6:2

Втори състезателен ден(сряда)

7-8 място Брацигово – Батак    2:4
5-6 място Марица – Свобода    0:4
3-4 място Оборище – Чепинец 4:2
1-2 място Левски – Орлета        1:0