Отборите на Локомотив(Септември) и Сливнишки герой(Сливница) ще открият контролният блиц-турнир, който ще се проведе на 20-21 юли на стадион „Локомотив“ в Септември. Освен тях в проявата ще се включат още тимовете на ДФК Орлета, Батак и Чепинец(Велинград).

В двата дни ще се изиграят по 5 мача, като всеки един от участниците ще има гарантирани по 4 срещи(система всеки срещи всеки). Правилата са за Футбол 9, но полувремената ще бъдат по 20, вместо по стандартните за този футбол 30 минути. Тимовете ще бъдат съставени от вратар и 8 полеви играчи като смените ще бъдат неограничени.

Вратите са с размери 5 на 2 метра. Състезанието ще има контролен характер, а целта е начална подготовка на отборите за новите първенства, опознаването на участниците в срещите и популяризиране на играта футбол при подрастващите. Домакин на проявата е Община Септември, която ще обезпечи финансово и логистично провеждането на състезанието.