Пазарджиклията и капитан на Левски Томислав Папазов донесе три точки на отбора си срещу пловдивския Ботев, като спечели с 3:2 във вълнуващ мач от шампионата на Елитната юношеска група до 17 г.

Това е и първа победа на Левски над Ботев във вече няколкогодишното съперничество между двата тима. На изкуствения терен на “Герена” домакините поведоха с 2:0, но “жълто-черните” изравниха. Когато мачът отиваше към реми, 10 минути преди неговият край капитанът на „сините” Томислав Папазов донесе дългоочаквания успех на левскарите.

Познаващите се отлично съперници влязоха в битка още от първите минути като се опитваха да играят бързо и динамично. В началните минути обаче липсваха голови ситуации. Левски откри при първата си по-опасна акция. Лъчезар Георгиев проби отдясно и центрира, а Кирил Киров засече топката в мрежата – 1:0. В следващите минути домакините имаха превес и вторият гол не закъсня.

В 28-ата минута Мартин Д. Петков удвои след самостоятелен рейд. Това беше шок за Ботев, тъй като никои от доста време насам не беше повеждал с 2:0 на шампиона на България при децата за 2016 г. и носител на Купата на БФС за 2017 г. „Канарчетата“ бързо се отърсиха и успяха да натиснат.

Благовест Данчев отново пробва Цветелин Ставрев, който изби удар от далеч. Стигна се и до няколко мелета пред „синята“ врата. В 36-ата минута Ботев организира добра атака, Иван Василев комбинира с Кристиан Добрев, който от чиста позиция порази целта с диагонален удар – 1:2.

След почивката Левски започна по-организирано и стегнато. На свой ред столичани отправиха силни удари към национала Марио Усков. В 56-ата минута Димитър Тонев от Ботев бе изведен сам срещу Ставрев, който успя да избие в корнер. След изпълнението му се стигна до меле в пеналта на Левски, след което Данчев порази целта – 2:2.

В следващите минути футболистите явно позагубиха сили и концентрация и качеството на играта рязко падна. Все пак Левски бе отборът, който атакуваше повече и сякаш повече искаше победата. В 70-ата минута се стигна до свободен удар за Левски отляво.

След центрирането включилият се в предни позиции капитан на „сините” Томислав Папазов изпрати топката в мрежата на Марио Усков за 3:2. Голът на пазарджишкия национал се оказа последен в мача и Левски ликуваше с 3-те точки.