Хебър изигра първия си контролен мач на турска земя срещу немския Оптик, като двубоят завърши наравно 1:1.

Срещата се игра на един от тренировъчните терени на спортния център към х-л „Гранд Лара” в Анталия. Ето и стартовия състав на Хебър:
Петър Дебърлиев, Иван Иванов, Димитър Мичков, Николай Николаев, Мурад Ибраим, Руслан Иванов, Димитър Илиев, Кирил Георгиев, Цветелин Тонев, Матео Нието, Димитър Тошкин. Нашите се появиха на терена с традиционния си зелен екип, а отборът на Германия бе с червен екип. Времето е слънчево и много приятно за игра. Температурата на въздуха е 17 градуса, но духа силен вятър. Теренът е в отлично състояние, съобщиха от ръководството на тима.

Въпреки опитите и на давата отбора да отбележат гол, първото полувреме завърши 0:0.

На почивката Танчо Калпаков е направил седем смени. В игра влизат Димитър Георгиев, Мартин Сечков, Красимир Здравков, Андриан Краев, Атанас Велев, Георги Георгиев, Стефан Лачов. Излизат Дебърлиев, Ибраим, Илиев, К. Георгиев, Р. Иванов, Ц.Тонев и Тошкин.

В 46 минута вратарят на Хебър Димитър Георгиев спасява удар от упор. В ответната атака Матео Нието беше близо до откриване на резултата. А  в 58-мата минута руският съдия е отсъдил дузпа за Хебър, заради  нарушение срещу Георги Георгиев. Така Стефан Лачов изпълни единадесет метровият наказателен удар и изведе напред Хебър. Оптик изравниха в 85-тата минута, след като Калпаков смени Матео Нието заради контузия, а Стефан Лачов пропусна да отбележи в 82-рата минута.