Анна ГЕОРГИЕВА, треньор

На провелото се във Варна Държавно първенство СК „Шампион“ записа поредно силно участие. При момчетата до 14 години, в конкуренция с 48 състезатели, от 12 отбора, още на първата дисциплина – плуване 100 м. нашите състезатели дръпнаха напред  пред основните конкуренти, отборите на домакините от „Черно море“ -Варна и“ Царевец“- В.Търново.

Любомир  Германов спечели плуването с време 1.01.47., а Ангел  Франгов остана втори с 1.03.84., които резултати са им и лични  постижения.

Тези  резултати в плуването им  дадоха нужното самочувствие и на бягането 1600 м. което беше на много силно пресечен  терен, те направо отвяха всички конкуренти с повече от 30 сек. разлика и отново победиха.

05шампион

Любчо спечели и бягането с 5.35.28, а Ангел остана непосредствено след него с време 5.38.87. Така в общото класиране напълно безапелационно завоюваха златен и сребърен медал. На 4-то място се класира Емил Грозданов ,който показа голямо израстване в резултатите, а 5-ти се нареди Маурисио Папазов.

05шампион1

Добро класиране постигна и Радослав Христов 13-то място с много резерви в бягането, който с Георги Рангелов представиха вторият ни отбор, който остана 6-ти. При момичетата до 14 год. силно представяне постигна Виктория Стойнова , тя спечели сребърен медал след много силно бягане, въпреки че през новия сезон боледуваше много често, дори на самото състезание не беше до край излекувана. Отборно с Йоана Бабачева- 13 год. и Любов Чалъкова – 12 год.,Виктория Стойнова-14год. останаха на 4-то място.При девойките до 18год.

СК „Шампион“ бе представен от Юлия Спасова, Никол Бечева и Михаела Зонова, които дадоха всичко от  себе си и си завоюваха сребърните отличия. На комбинираната дисциплина бягане и стрелба демонстрираха по-добра стрелба и по-слабо бягане от очакваното. На плуването и фехтовката  се представиха  на очакваното  ниво.  Продължаваме подготовката за следващото Държавно Първенство за 12год и 16год. което е 17-18.03 2018год. в Пазарджик, на което СК „Шампион“ Пазарджик ще участва с повече отбори.