Анна Георгиева, треньор

Завърши тазгодишното издание на националния плувен турнир „Русалка“, провел се в общинския спортен басейн в Стара Загора. Състезанието протече при отлична и безупречна организация от плувен клуб „Траяна“. Около 200 състезатели от София, Пловдив, Пазарджик, Панагюрище, Смолян, Бургас, Варна, Плевен, Козлодуй, Златоград и Стара Загора премериха сили в сините коридори през изминалите два дни.

Децата бяха разделени в три възрастови групи – родени 2006, 2007 и 2008 с 2009. СК”Шампион” се представи с 4 свои състезатели, които се показаха много високо ниво и спечелиха общо 3 златни и 5 сребърни медала. Най-радващо е, че децата подобряват своите времена в отделните дисциплини и битката за медалите им доставя истинско удоволствие,мотивирани за бъдещи успехи.

Всички плувци бяха много подготвени и медалите се печелиха буквално в стотни. Ученичката на Спортно училище Пазарджик Любов Чалъкова се завърна с общо три медала, като този път грабна златото на 50 свободен стил с 30.74, което е личен резултат.

Любов спечели сребра на 100 свободен стил и 50 бътерфлай и ние много сме доволни от нея. Томас Григоров също спечели три медала – златен в кралската дисциплина, 100 м. свободен стил, където отново стотни подредиха призьорите с 1.14.34, сребърни медали на 50 и 100 бътерфлай. Златен медал в дисциплината 100 м. бруст спечели Георги Илиев, а в късия бруст на 2 стотни остана със сребро.

С две четвърти, пето и шесто място остана Алекс Тодоров в свободния стил и бътерфлай, отново с лични резултати.

Треньорското ръководство на СК”Шампион” е много доволно от постигнатите резултати, вървим в правилна посока и си пожелаваме повече деца от Пазарджик, да се насочат към този спорт и изберат професионалния клуб.