Международният младежки театрален фестивал „Океан от любов“ ще се проведе от 30 март до 3 април в Младежки дом. Програмата включва разнообразни спектакли на 18 детски и младежки актьорски трупи от градовете Пазарджик, София, Пловдив, Варна, Габрово, Кнежа, Сливен и Щип (Македония). Театралните експерти, които ще разискват конструктивно спектаклите на Кръглите маси са: актьорът и режисьор Георги Георгиев – Áнтика, Христо Пъдев и Весела Бабинова – актьори в театър „Зад Канала“ и специален гост актрисата от Пловдивския театър Ивана Папазова.

Участниците в театралния фестивал ще имат възможността да се включат в театрална работилница с водещ Здрава Каменова – актриса, драматург и сценарист, в която акцентът ще бъде работа на актьора пред микрофон, радиопиеса и дублаж.

Втората театрална работилница ще се ръководи от преподавателя от НАТФИЗ Мартин Каров и ще включва работа с музика и ритъм.

Екипът на „Океан от любов“ отправя предизвикателство към младежите с експерименталния проект Drama Lab, който ще се реализира с участници от присъстващите групи. Готовия продукт „Славеят и розата“ ще видим единствено в рамките на форума.

Младежките трупи ще имат възможността да се срещнат с млади актьори в различен етап от тяхната професионална кариера в мотивационната среща „А сега накъде?“.

Фестивалът се реализира от Младежки дом – Пазарджик и Община Пазарджик.

ПРОГРАМА

30 март

 

13.00 часа   –  Драма лаб  –  Външна зала

16.00 часа   –  Дефиле по улиците на град Пазарджик

17.00 часа   –  Откриване на Фестивала и изложба „Рицарят в мен“

17.30 часа   –   Младежки театър „Приятели“-  Младежки дом Пазарджик

„Серенада“  –  Славомир Мрожек –   Голяма зала

19.30  часа   – Театрална работилница „Мариан Бачев и Аркадия Фюжън Арт“ – София

„Филмирана провинция“ –  Чудомир – Голяма зала

 

31 март

 

10.00 часа  – Кръгла маса – Фоайе Голяма зала

11.00 часа  –  Драма лаб  –  Външна зала

11.00 часа  – Детска театрална школа „Пластилин“- Театрална къща „Пластилин“- Пазарджик

„Пепеляшка“– по Шарл Перо – Голяма зала

12.30 часа  – ТС „Игрила“ – Сдружение ИМКА – Габрово

„Игрила“ – Теодора Димова – Голяма зала

13.00 часа   –  Кръгла маса – Фоайе Голяма зала

13.30 часа   –  Театрална работилница  – Зала „Устрем“

16.00 часа   – Театрална формация „ФЕНИКС“- Сдружение „Феникс – 2009“ – Варна

„Милионерът“ – Йордан Йовков –  Голяма зала

18.00 часа  –    Театрална школа „Етюд“ – The Center – Варна

„Местата, където не сме“- по текстове на Георги Господинов – Зала „Устрем“

19.30 часа  –  Младежка театрална формация „Студията“- НЧ „Славянска беседа -1880“ – София

„Сън в лятна нощ“ – Уилям Шекспир – Голяма зала

 

1 април

 

10.00 часа  –  Кръгла маса – Фоайе Голяма зала

11.00 часа  –   Драма лаб  –  Външна зала

11.30 часа   – МТШ „Зад кулисите“- НЧ  –  „Цар Борис lll“ – София

„Братимира“ – Петя Миладинова – Зала „Устрем“

12.30 часа  –   БХАЛГ – АЛЕ-ХОП ПРОДАКШЪНС – София

„Супер Марио“ – Але Ксандър – Голяма зала

13.30 часа   –  Театрална работилница  – Зала „Устрем“

15.00 часа   –  Само за ръководители  –  дискусия – Зала „Апостол Сотиров“, III-ти етаж

16.00 часа  –   Кръгла маса – Фоайе Голяма зала

17.00 часа  –   ТС „IUVENES“- Център за изкуства, култура и образование „София” – София

„Клиника „Щастлив край” – по Людмил Станев – Зала „Устрем“

19.00 часа  –  Младежка театрална трупа „Седем“- Арт център „Седем“ – Сливен

„Яворов и аз“ – по П. К. Яворов – Зала „Устрем“

19.45 часа   – Театрално студио Гаврилов – Младежки дом – Щип, Македония

„Антигона“ – Софокъл – Голяма зала

 

2 април

 

10.00 часа    –  Кръгла  маса  –  Фоайе Голяма зала

11.00 часа    – Драма лаб  –  Външна зала

11.30 часа    – ТС „Смехурко“ – Център за изкуства, култура и    образование „София”- филиал Банкя

„Училище за жени“ – Молиер – Голяма зала

13.30 часа    –  ГлухАртчета – Сдружение „ГлухАртчета“ – София

„Музикантите“ – по Братя Грим – Зала „Устрем“

14.00 часа   –   Театрална работилница  – Зала „Устрем“

17.00 часа   –   Младежки театър „Драмеди“ – София

„Очите на хората“ – авторски спектакъл – Голяма зала

18.30  часа   –  А сега накъде? – мотивационна среща  – Зала „Устрем“

20.00 часа    –  Драма лаб представя

„Славеят и розата“ – Оскар Уайлд –   Голяма зала

 

 

 

3 април

 

10.00 часа    –  Кръгла  маса  –  Фоайе Голяма зала

11.30 часа  –    11 б клас –  Национална гимназия за сценични и екранни изкуства – Пловдив

„Обичай ме!“– по П. К. Яворов  – Зала „Устрем“

13.00 часа   –    Театрална формация при Народно читалище „Борба 1896“ – Кнежа

„Клас Комеди 2“ – по А. П. Чехов – Зала „Устрем“

14.00 часа  –   Кръгла  маса  –  Фоайе Голяма зала

16.00 часа  –    Актьорски клас 12+3 – ПУ „П. Хилендарски“ – Пловдив

„Изкуството на Комедия дел’Арте“ – Александър Илиев – Голяма зала

18.00 часа  –    Младежки театър „Приятели“ – Младежки дом Пазарджик

Вечер на Приятелите – 15-ти сезон Младежки театър „Приятели“ – откъси от пиеси на

У. Шекспир,   Питър Шафър, Димитър Никленов и др.

19.00 часа  –   БХАЛГ – АЛЕ-ХОП ПРОДАКШЪНС – София

„Филм“ – Але Ксандър – Голяма зала

20.00 часа  –   Кръгла  маса  и закриване на фестивала –  Голяма зала