Отборът на Левски (Паталеница) спечели детския турнир за Купата на Асоциацията на бългаските футболисти, който приключи в Пазарджик и е част от националната програма „Децата и футболът“. Турнирът бе организиран от Асоциацията на българските футболисти, Българския футболен съюз и Министерството на младежта и спорта и се проведе под патронажа на кмета на Пазарджик Тодор Попов, който награди призьорите.

27деца

Сред официалните гости бяха още председателят на областния съвет на БФС – Пазарджик Спас Иванов, както и генералният секретар на Асоциацията на българските футболисти Георги Бойчев. В надпреварата взеха участие 8 отбора от Пазарджишка област, съставени от деца до 12-годишна възраст.

Във финала Левски (Паталеница) победи Спортно училище (Пазарджик) със 7:0. Трето място зае Хебър 1918 (Пазарджик), който надигра Оборище (Панагюрище) с 5:3. В мача за 5-о място тимът на Орлета (Пазарджик) разгроми Свобода 2011 (Пещера) с 10:0. Седми завърши отборът на Батак след успех с 2:1 над Марица (Белово).

 

Ето резултатите от мачове в двудневната надпревара:

 

Левски (Паталеница) – Свобода 2011 (Пещера) 16:0

Орлета (Пазарджик) – Спортно училище (Пазарджик) 1:7

Оборище (Панагюрище) – Марица (Белово) 3:0

Хебър 1918 (Пазарджик) – Батак 6:0

Оборище (Панагюрище) – Спортно училище (Пазарджик) 1:5

Хебър 1918 (Пазарджик) – Левски (Паталеница) 0:5

Орлета (Пазарджик) – Марица (Белово) 7:1

Батак – Свобода 2011 (Пещера) 1:4

 

Батак – Марица (Белово) 2:1

Орлета (Пазарджик) – Свобода 2011 (Пещера) 10:0

Оборище (Панагюрище) – Хебър 1918 (Пазарджик) 3:5

 

Финал: Спортно училище (Пз) – Левски (Паталеница) 0:7

 

Всички участващи отбори получиха пълна футболна екипировка и футболни топки, осигурени от организаторите на турнира. На индивидуалните призьори бяха връчени специални предметни награди, осигурени от генералния спонсор на Националната програма „Децата и футболът“ – Кока-Кола.

 

Бяха раздадени следните индивидуални награди:

 

най-добър вратар: Димитър Димитров (Спортно училище)

най-добър защитник: Лазар Лазаров (Хебър 1918)

най-добър полузащитник: Борис Павлов (Спортно училище)

най-добър нападател: Йордан Бонев (Левски Паталеница)

голмайстор: Теодор Георгиев (Левски Паталеница)

най-техничен състезател: Асен Василев (Хебър)

най-полезен състезател: Йордан Алексиев (Орлета)

най-добър състезател на турнира: Кристиян Янакиев (Левски Паталеница)

най-добър треньор: Стоил Фърцов (Левски Паталеница)