* Снимка: Спортал БГ

С два гола в полза на ЦСКА 1948 завърши дербито в Югозападна Трета лига, като отборът на Хебър ги допусна във вратата си в първата и четиридесетата минута на двубоя, който се игра днес на стадиона в Драгалевци, в столицата. Въпреки ентусиазираната публика, която последва пазарджишкия отбор в София, момчетата на Танчо Калпаков не успяха да получат официално попадение в противниковата врата. Единственият ни гол не бе зачетен от съдията, а на практика това бе първата загуба на пазарджишкия тим след поредицата от петнадесет победи, от началото на срещите в третото ниво на шампионата.

ЦСКА 1948 остана водач в групата, а въпреки загубата инкасирана днес Хебър си остава втори. За втори път Хебър можеше да получи дузпа в днешния двубой в 79-та минута, но съдиите си затвориха очите за игра с ръка на състезател от червения отбор. Първата подобна ситуация бе в първото полувреме.

Попаденията за ЦСКА 1948  вкараха Томислав Павлов (1) и Андон Гущеров (40). Вторият гол бе от дузпа, когато Петко Петков от ЦСКА 1948 бе съборен в наказателното поле от вратаря Пангев и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Гущеров, който покачи на 2:0.