Асен ВАСИЛЕВ, сенсей

С единадесет медала се завърнаха от Габрово състезателите на СК”Тонус Спорт” – Пазарджик. През почивните дни в спортна зала „Орловец“ се проведе турнирът за седмата национална индивидуална купа „Габрово – Шотокан Карате До“. В състезанието взеха участие 430 състезатели от над десет клуба. СК ”Тонус-спорт се представи в това  трудно състезание с 14 каратеки, като 9 от тях се състезаваха първия ден на възраст до 12 години, а останалите 5 на другия ден при по-големите. Спечелили сме 11 медала от които 3 златни, 6 сребърни и 2 бронзови.

На 02.06.2018 г.

– Ивелина Донова е със златен медал дисциплина “Асай рю ката” и сребърен от “санбон кумите”

– Георги Василев-златен медал от “санбон кумите” и бронзов от “Ката”

– Иван Тодоров – сребърен медал от”Асай рю ката” и бронзов от “санбон кумите”

– Христиан Спасов – сребърен медал от дисциплина “Ката”

04кадети1

На 03.06.2018 г. при по-големите

Миникадети

– Радост Гогова – златен медал от “Шобу ипон кумите” и сребърен от “Ката”

– Алекс Николов – сребърен медал от “Шобу ипон кумите”

04миникадети

Кадети

– Кръстьо Барабаров – сребърен медал от “Шобу ипон кумите”

Малко не достигна да влезат в групата на медалистите следните състезатели:

В дисциплина “Ката”- 4-то място за Виктор Топчийски и Иван Тодоров и 5-то място за Никол Николова и Асен Присадов.

В дисциплина “Асай рю ката”- 4-то място за Радост Гогова и 5 за Асен Присадов,

Алекс Николов и Кръстьо Барабаров.

През тази година СК”Тонус-спорт” спечели своя 500 медал /от  1992 г. до сега/ и продължава да увеличава броя им.