В 16:30 часа днес започва специалното предаване на БНТ, посветено на Световното първенство по футбол Русия 2018.

Час преди официалното откриване, спортният екип на обществената телевизия ще представи последните приготовления на домакините за успешното провеждане на футболния шампионат на планетата, а с преки включвания от Москва всички подробности около откриването на първенството ще следи специалният пратеник на БНТ Георги Славчев.
Водещ на коментарното предаване „Трето полувреме“ е Ивайло Ангелов.

Негови събеседници в първото турнирно издание ще бъдат футболистите Георги Пеев, който през 2007 бе състезател на футболния клуб „Амкар“ (Перм) и Михаил Александров, който в момента е играч на осмия отбор в руската Премиер лига – „Арсенал“ (Тула).

Новите правила, които ще бъдат прилагани за първи път по време на започващия утре Мондиал, фаворитите и потенциалните изненади за зрителите ще коментира футболният специалист Велизар Димитров.

В следващите дни мачовете от първенството на планетата ще коментират за БНТ утвърдени анализатори като Ангел Славков, Велислав Вуцов, Владимир Манчев, Христо Янев, Станислав Ангелов.

Коментарното студио, официалното откриване на първенството както и футболната среща между отборите на Русия и Саудитска Арабия ще бъдат предавани пряко по БНТ1 и БНТ HD, а от 20:00 часа предаването „Трето полувреме“ ще продължи по БНТ HD с отзиви от първия мач на шампионата и коментар на най-интересните моменти.

В 17:30 започва официалната церемония по откриване на първенството. По предварителна информация в шоуто ще участват музикалната звезда Роби Уилямс, руската оперна дива Аида Гарифулина и футболния виртуоз Роналдо.

Всички 64 срещи от програмата на Световното първенство по футбол 2018 ще бъдат излъчени от БНТ.

Мачът на откриването е на 14 юни 2018 от 18:00 часа, а тези от груповата фаза се играят между 15:00 и 21:00 часа.

Осминафиналите и четвъртфиналите започват в 17:00 и 21:00 часа, докато полуфиналите и двубоят за третото място се играят от 21:00 часа.

Финалът е на 15-и юли на стадион „Лужники“ от 18:00 часа, а шампионът печели световната купа и квота за Купата на конфедерациите през 2021 година.

ГРУПОВА ФАЗА:

Първите два отбора от всяка група продължават в осминафиналната фаза. Класирането на отборите се определя по следния критерий:

1. точките спечелени от мачовете в групите.
2. голова разлика от всички мачове в групите.
3. вкарани голове в груповата фаза.

Ако два или повече отбора са с еднакви показатели от първите три показателя, класирането им се определя по следния начин:

1. спечелени точки в мачовете между отборите с равни показатели.
2. голова разлика в мачовете между отборите с равни показатели.
3. вкарани голове в мачовете между отборите с равни показатели.
4. точки спечелени в класацията за феърплей:
а) първи жълт картон: минус 1 точка
б) индиректен червен картон (втори жълт картон): минус 3 точки
в) директен червен картон: минус 4 точки
г) жълт картон и директен червен картон: минус 5 точки
5. теглене на жребий от ФИФА.
ПРОГРАМА: 
ГРУПА А
Отбор М П Р З ВГ ДГ ГР Т
1. Русия
2. Саудитска Арабия
3. Египет
4. Уругвай

14 юни, 18:00 часа
Русия – Саудитска Арабия 

Пряко по БНТ 1 / БНТ HD
Стадион „Лужники“, Москва

15 юни, 15:00 часа
Египет – Уругвай 

Пряко по БНТ 1 / БНТ HD
Централен стадион, Екатеринбург

19 юни, 21:00 часа
Русия – Египет

Пряко по БНТ 1 / БНТ HD
Стадион „Крестовски“, Санкт Петербург

20 юни 2018, 18:00 часа
Уругвай – Саудитска Арабия

Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Ростов Арена“, Ростов на Дон

25 юни, 17:00 часа
Уругвай – Русия

Пряко по БНТ 1
Стадион „Космос Арена“, Самара

25 юни, 17:00 часа
Саудитска Арабия – Египет

Пряко по БНТ HD
Стадион „Волгоград Арена“, Волгоград
ГРУПА В
Отбор М П Р З ВГ ДГ ГР Т
1. Португалия
2. Испания
3. Мароко
4. Иран
ПРОГРАМА:

15 юни, 18:00 часа
Мароко – Иран
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Крестовски“, Санкт Петербург
15 юни, 21:00 часа
Португалия – Испания
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Олимпийски стадион, Сочи

20 юни, 15:00 часа

Португалия – Мароко
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Лужники“, Москва

20 юни, 21:00 часа

Иран – Испания
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Казан Арена“, Казан
25 юни, 21:00 часа
Иран – Португалия
Пряко по БНТ HD
Стадион „Мордовия Арена“, Саранск
25 юни, 21:00 часа
Испания – Мароко
Пряко по БНТ 1
Стадион „Калининград“, Калининград
ГРУПА С
 Отбор  М  П Р  З ВГ ДГ  ГР  Т
 1. Франция
 2. Австралия
 3. Перу
 4. Дания
ПРОГРАМА:

16 юни, 13:00 часа

Франция – Австралия
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Казан Арена“, Казан
16 юни, 19:00 часа
Перу – Дания
Пряко по БНТ HD
Стадион „Мордовия Арена“, Саранск
21 юни, 15:00 часа
Дания – Австралия
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Космос Арена“, Самара
21 юни, 18:00 часа
Франция – Перу
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Централен стадион, Екатеринбург
26 юни, 17:00 часа
Дания – Франция
Пряко по БНТ 1
Стадион „Лужники“, Москва
26 юни, 17:00 часа
Австралия – Перу
Пряко по БНТ HD
Олимпийски стадион, Сочи
ГРУПА D
Отбор М П Р З ВГ ДГ ГР Т
1. Аржентина
2. Исландия
3. Хърватия
4. Нигерия

 

ПРОГРАМА:

16 юни, 16:00 часа
Аржентина – Исландия
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Откритие Арена“, Москва

16 юни, 22:00 часа
Хърватия – Нигерия
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Калининград“, Калининград

21 юни, 21:00 часа
Аржентина  – Хърватия
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Нижни Новгород“, Нижни Новгород

22 юни, 18:00 часа
Нигерия – Исландия
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Волгоград Арена“, Волгоград

26 юни, 21:00 часа
Нигерия  –  Аржентина
Пряко по БНТ 1
Стадион „Крестовски“, Санкт Петербург

26 юни, 21:00 часа
Исландия – Хърватия
Пряко по БНТ HD
Стадион „Ростов Арена“, Ростов на Дон

ГРУПА Е
Отбор М П Р З ВГ ДГ ГР Т
1. Бразилия
2. Швейцария
3. Коста Рика
4. Сърбия

 

ПРОГРАМА:

17 юни, 15:00 часа
Коста Рика – Сърбия
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Космос Арена“, Самара

17 юни, 21:00 часа
Бразилия – Швейцария
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Ростов Арена“, Ростов на Дон

22 юни, 15:00 часа
Бразилия – Коста Рика
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Крестовски“, Санкт Петербург

22 юни, 21:00 часа
Сърбия – Швейцария
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Калининград, Калининград

27 юни, 21:00 часа
Сърбия – Бразилия
Пряко по БНТ 1
Стадион „Откритие Арена“, Москва

27 юни, 21:00 часа
Швейцария  – Коста Рика
Пряко по БНТ HD
Стадион „Нижни Новгород“, Нижни Новгород

ГРУПА F
Отбор М П Р З ВГ ДГ ГР Т
1. Германия
2. Мексико
3. Швеция
4. Република Корея

 

ПРОГРАМА:

17 юни, 18:00 часа
Германия – Мексико
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Лужники“, Москва

18 юни, 15:00 часа
Швеция – Република Корея
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Нижни Новгород“, Нижни Новгород

23 юни, 18:00 часа
Република Корея – Мексико
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Ростов Арена“, Ростов на Дон

23 юни, 21:00 часа
Германия – Швеция
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Олимпийски стадион, Сочи

27 юни, 17:00 часа
Република Корея – Германия
Пряко по БНТ HD
Стадион „Казан Арена“, Казан

27 юни, 17:00 часа
Мексико – Швеция
Пряко по БНТ 1
Централен стадион, Екатеринбург

ГРУПА G
Отбор М П Р З ВГ ДГ ГР Т
1. Белгия
2. Панама
3. Тунис
4. Англия

 

ПРОГРАМА:

18 юни, 18:00 часа
Белгия – Панама
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Олимпийски стадион, Сочи

18 юни, 21:00 часа
Тунис – Англия
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Волгоград Арена“, Волгоград

23 юни, 15:00 часа
Белгия – Тунис
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Откритие Арена“, Москва

24 юни, 15:00 часа
Англия – Панама
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Нижни Новгород“, Нижни Новгород

28 юни, 21:00 часа
Англия – Белгия
Пряко по БНТ 1
Стадион „Калининград“, Калининград

28 юни, 21:00 часа
Панама – Тунис
Пряко по БНТ HD
Стадион „Мордовия Арена“, Саранск

 

ГРУПА Н
Отбор М П Р З ВГ ДГ ГР Т
1. Полша
2. Сенегал
3. Колумбия
4. Япония

 

ПРОГРАМА:

19 юни, 15:00 часа
Колумбия – Япония
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Мордовия Арена“, Саранск

19 юни, 18:00 часа
Полша – Сенегал
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Откритие Арена“, Москва

24 юни, 18:00 часа
Япония – Сенегал
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Централен стадион, Екатеринбург

24 юни, 21:00 часа
Полша – Колумбия
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Казан Арена“, Казан

28 юни, 17:00 часа
Япония – Полша
Пряко по БНТ HD
Стадион „Волгоград Арена“, Волгоград

28 юни, 17:00 часа
Сенегал – Колумбия
Пряко по БНТ 1
Стадион „Космос Арена“, Самара

ОСМИНАФИНАЛИ:

30 юни 2018, 17:00 часа
Първи Група C – Втори Група D (Мач 50)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Казан Арена“, Казан

30 юни 2018, 21:00 часа
Първи Група A – Втори Група B (Мач 49)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Олимпийски стадион, Сочи

1 юли 2018, 17:00 часа
Първи Група B – Втори Група A (Мач 51)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Лужники“, Москва

1 юли 2018, 21:00 часа
Първи Група D – Втори Група C (Мач 52)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Нижни Новгород“, Нижни Новгород

2 юли 2018, 17:00 часа
Първи Група E – Втори Група F (Мач 53)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Космос Арена“, Самара

2 юли 2018, 21:00 часа
Първи Група G – Втори Група H (Мач 54)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Ростов Арена“, Ростов на Дон

3 юли 2018, 17:00 часа
Първи Група F – Втори Група E (Мач 55)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Крестовски“, Санкт Петербург

3 юли 2018, 21:00 часа
Първи Група H – Втори Група G (Мач 56)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Откритие Арена“, Москва

ЧЕТВЪРТФИНАЛИ:

6 юли, 17:00 часа
Победител Мач 49 – Победител Мач 50 (Мач 57)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Нижни Новгород“, Нижни Новгород

6 юли, 21:00 часа
Победител Мач 53 – Победител Мач 54 (Мач 58)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Казан Арена“, Казан

7 юли, 17:00 часа
Победител Мач 55 – Победител Мач 56 (Мач 59)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Космос Арена“, Самара

7 юли, 21:00 часа
Победител Мач 51 – Победител Мач 52 (Мач 60)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Олимпийски стадион, Сочи

ПОЛУФИНАЛИ:

10 юли 2018, 21:00 часа
Победител Мач 57 – Победител Мач 58 (Мач 61)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Крестовски“, Санкт Петербург

11 юли 2018, 21:00 часа
Победител Мач 59 – Победител Мач 60 (Мач 62)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Лужники“, Москва

МАЛЪК ФИНАЛ:

14 юли 2018, 17:00 часа
Загубил Мач 61 – Загубил Мач 62 (Мач 63)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Крестовски“, Санкт Петербург

ФИНАЛ:

15 юли 2018, 18:00 часа
Победител Мач 61 – Победител Мач 62
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Лужники“, Москва