През почивните дни в сръбския град Нови Сад се проведе международно първенство за юноши и девойки под 17 г. , част от Европейската купа. На престижното състезание представителката на „Бадминтон – скуош клуб – Пазарджик“ Гергана Павлова загуби четвъртфинала срещу водачката в схемата и номер едно Мария Судимак – Сърбия с 21:19/21:19.

В оспорваната надпревара по време на втория гейм Гери водеше, но не успя да го затвори и две щастливи точки накрая за Судимак решиха мача. Преди това Павлова надигра с 2:0 Дария Зимнол – Полша, а след това победи и Клара Петрушкова – Чехия. Треньорът на младата ни надежда Неделчо Кесов определи класирането на Гери Павлова като много добро с оглед на изиграните тежки срещи и спечелени точки за ранглиста, както и с това че самата тя успя да победи медалистка от Европейско първенство и да разбере че е близо до най-добрите във възрастта.