Анна Георгиева, треньор

Победната серия на триатлонистите от Шампион продължи и в Русе, където се проведе Държавното първенство по триатлон спринтова дистанция. Участие взеха всички клубове от страната, както и спортисти от Румъния и Турция.

СК”Шампион” взе участие с 33 състезатели, които преодоляха плуването, колоезденето и бягането без затруднения и спечелиха най-много отличия. При най-малките сребро спечели Дара Маслева, а бронз дебютанта Михаил Чакъров.

В група 1 злато си закичи Тюркер Стоянов, сребро Георги Илиев, също сребро Теодора Маринова, Томас Григоров и Рая Христоскова са на 4 позиция, Ивайла Цветкова и Димитър Сотиров на пета.

В група 2 златен медал спечели Радослав Христов, който за първи път участва в тази дисциплина.

В група 3  среброто заслужи Михаела Зонова.

При момчетата шампионите повториха победния хеттрик от Плевен- злато за Любомир Германов,сребро за Ангел Франгов и бронз за Христо Георгиев. В група 4 сребро спечели Чисел Стоянова.

При жените също сребро и парична премия от спонсора на състезанието спечели Юлия Спасова, която преодоля дистанцията от 750 плуване-20км. колоездене -5 км бягане.

Похвала заслужиха и дебютантите Красимир Георгиев, Симона Керезова, Иванка Стоилова, Виктория Пенева.

Следващ старт за шампионите ще са важни състезания през септември в СОК Камчия и Балканските игри в Охрид, Македония.