Със загуба за волейболния тим на Хебър завърши днес дългоочаквания мач с ЦСКА с 1:3 гейма.

За първи път от началото на сезона ВК Хебър излезе със сини екипи на терена, като стартовият ни състав се състоеше от Брадли Гънтър, Стойко Ненчев, Александър Ляфтов, Александър Симеонов, Венцислав Рагин, Иван Станев и Петър Каракашев. Зала „Васил Левски“ отново бе препълнена, а сред публиката бе и кметът на Пазарджик – Тодор Попов, който вече даде прогноза, че „тигрите“ ще спечелят Суперлигата.

Днешният мач независимо от изхода си не е фатален за пазарджишкия отбор, който вече си осигури първото място преди плейофите, но бе изключително важен за противниковия тим и това се видя в играта на ЦСКА. Не трябва да забравяме, че тимът на червените ни победи с 3:0 гейма в столицата и днешният двубой се яви своеобразен реванш.

След тежък първи гейм момчетата на Атанас Петров успяха да преодолеят шоковите атаки на противника и заиграха равностойно във втория, но не спряха да допускат грешки от бързане. Осем лични грешки на играчите от нашия тим имаше само в първата половина на втория гейм. Светослав Станков смени Иван Станев минути преди края на гейма, като последва и смяна в ЦСКА. Но в крайна сметка резултатът от първите два гейма е (16:25) – (25:22). ЦСКА демонстрира отлично представяне на блокадата си, която особено в началото се оказа трудно преодолима за отбора на Хебър.

15хебър

„Хебър не е отбор, който пуска геймове. Ще направим всичко възможно да спечелим този мач. Ние все пак загубихме нашия мач в София. Искаме реванш, искаме да зарадваме и хората в залата“.- заяви преди началото на двубоя треньорт Атанас Петров.  „Мисля, че първата позиция е закономерна. Играем постоянно, без спадове в играта. Това ни помогна да запазим тази първа позиция. Момчета вече могат да играят разкрепостено“. „Ако си правим сметки да избегнем някой, няма да ни помогне това нещо. В края на сезона всички играят по-силно от първия полусезон. Не се знае кой да по-лошият съперник. Всякакви сметки са излишни“.

Третият гейм беше абсолютно равностоен, като към краят му Хебър взе превес, който накрая беше стопен от гостите и това превърна в инфарктна тази част на играта. В крайна сметка ЦСКА постигна победа и така си взе второто място в първенството, след 25:27. Четвъртият гейм се оказа още по-напрегнат и за гостите, и домакините. Публиката също започна да става нетърпелива и излъгана в очакванията си да стане зрител на 19-та победа на любимия си отбор.

С най-голям принос за играта на пазарджишкия отбор днес отново бяха Стойко Ненчев, Брадли Гънтър и Александър Ляфтов. Припомняме, че Ляфтов е за втори сезон в Хебър и се превърна в движеща сила за отбора си, особено в най-важните срещи. Той бе и един от най-важните играчи в турнира за Купата на България.

ЦСКА влезе в двубоя с идеята да се върне на второто място и постигна целта си. Червените изгубиха позицията си след като Нефтохимик спечелиха чисто домакинството си на Пирин (Разлог) с 3:0 гейма, в изтеглен мач от последния кръг, който се игра на 13 март.

Тази позиция изпрати ЦСКА срещу седмия Пирин, който изглежда по-удобен противник от шестия Левски или Добруджа, а също така дава домакинско предимство срещу третия в полуфиналната серия. В крайна сметка Хебър е първи и в плейофите и ще играе с Дунав, втори са ЦСКА, третите в класирането Нефтохимик ще мери сили с Левски, а четвърти са Добруджа 07 и те ще играят с Монтана.