От 29 март до 1 април ще се проведе 14-ти Младежки театрален Фестивал „Океан от любов“. Фокусът на фестивала е Музикален театър. Театралните ателиета ще се ръководят от режисьора Калин Ангелов и британката Джесика Стюърт (Guildford School of Acting, Univercity of Surry, UK). Ателие по сценична реч ще води актьорът Константин Икономов.
Театралните експерти, които ще разискват конструктивно спектаклите на Кръглите маси са актьорът и режисьор Гьорги Георгиев – Áнтика и актьорите Христо Пъдев, Весела Бабинова, Константин Икономов, Детелина Стойчева, Самуела-Ивана Церовска. Драма Лаб ще се осъществи под менторството на актьора Константин Еленков и музикантът Явор Карагитлиев.
Вижте програмата:

29 март

12:00 ч. Драма Лаб – Външна зала/ Голяма зала

15:00 ч. III курс актьорско майсторство, ПУ „Паисий Хилендарски“, Пловдив

„Фауст“ – по Гьоте, де Вега, Корней, Байрон – Голяма зала

16:30 ч. Дефиле по улиците на Пазарджик

18:00 ч. Репетиционна 04, НУЦК „Ацо Шопов“, Щип (Македония)

„Недоразумение“ –  Албер Камю – Голяма зала

20:30 Младежки театър „Приятели“, Младежки дом – Пазарджик

„Лодка в гората“ – Николай Хайтов – Голяма зала

 

30 март

9:00 Кръгла маса – Фоайе, Голяма зала

10:00  Драма лаб – Външна зала/ Голяма зала

10:30 Театрално студио „ Арлекин“, Арт център „ Арлекин“, Варна

„ Сън в лятна нощ“ – У.Шекспир – Голяма зала

12:30 ч. Сдружение „ГлухАРТчета“, София

„Трите прасенца – рок вариант“ – Таня Гигова – зала „Устрем“

14:30 ч. Ателие по сценична реч – зала III  етаж

17:00 ч. Театрална формация „Феникс“, Сдружение „Феникс 2009“, Варна

„Животът, макар и кратък“ – Станислав Стратиев – Голяма зала

19:00 ч. Театрална школа ,,Ер Малък“, Драматичен театър ,,Проф. Енчо Халачев“, Благоевград

,,Ревизор“ – Н.В.Гогол – Голяма зала

31 март

9:30 ч. Кръгла маса – Фоайе, Голяма зала

10:00  Драма лаб – Външна зала/ Голяма зала

11:00 ч. ТС „СМЕХУРКО”, Център за изкуства, култура и образование „София”, филиал Банкя

НЕ”Напразни усилия на любовта” – по Шекспир – Голяма зала

14:00 ч. Ателие Музикален театър – зала „Устрем“

17:00 ч. Драмско студио, Дом на млади, Щип (Македония)

„Аз съм петата сестра“ – по Б. Конески, П.М. Андреевски, С.Гаврилов – Голяма зала

19:00 ч. Младежка театрална трупа „Валери и приятели“, НЧ „Асен Златаров-1940“, Бургас

„Светлоносеца“, Продан Кралев – зала „Устрем“

20:30 ч. Младежка театрална формация „Студията“ – НЧ „Славянска беседа-1880“, София

„Вишнева градина“, А. П. Чехов – Голяма зала

 

1 април

9:00 Драма лаб – Външна зала/ Голяма зала

9:00 ч. Кръгла маса – Фоайе, Голяма зала

10:00 ч. Ателие Музикален театър  – зала „Устрем“

13:00 ч. МТШ ,,Зад кулисите’’, Нов Драматичен Театър, София

,,Мамино детенце’’ –  по Любен Каравелов – зала „Устрем“

15:00 ч. Ателие Музикален театър – зала „Устрем“

18:00 ч. Връчване на Златния и Почетния знак на Младежки дом – Голяма зала

18:15 ч. Драма лаб – представление – Голяма зала

19:00 ч. Underground Младежка Театрална Школа „Lumen”, Пловдив

#О!ПАКовай.Ме – Авторски спектакъл на НТФ „Lumen” – зала „Устрем“

20:00 ч. Кръгла маса – зала „Устрем“

20:30 ч. Младежки театър „Приятели“, Младежки дом – Пазарджик

„Пуканки“ – Бен Елтън – Голяма зала