Хебър ще играе на финал за шампионското място в Суперлигата, след като днес успя да надиграе за трети път съперника си в полуфиналите – Добруджа (Добрич) и това ни изстреля в орбитата на финала, където ще се срещнем отново с Нефтохимик.

Тази вечер тимът  на Хебър гостува на Добруджа (Добрич) в третата си среща от 1/2-финалните плейофи на Суперлигата. Мачът започна в 18:30 часа в зала “Добротица”, гр. Добрич. В първия гейм пазарджиклии пренесоха инерцията с победите от Пазарджик и отново в рамките на двадесетина минути отбелязаха победа (21:25).

Във втория гейм обаче домакините се окопитиха и показаха, че третата победа на „тигрите“ няма да бъде взета лесно. Тази част от играта завърши с победа за Добруджа (33:31) и тя може да бъде посветена на треньора на отбора Пламен Христов, който днес празнува рожден ден. Подобен личен празник отбеляза на 8 февруари тази година и треньорът на Хебър – Атанас Петров, кото точно на рождения си ден трябваше да преглътне загубата на Хебър от Нефтохиик в Бургас, след като до този момент отборът ни беше направил серия от пет поредни победи.

Третият сет започна с лек превес на добричлии, но това бе бързо променено от момчетата на Атанас Петров, които след осмата точка уверено поведоха с разлика от четири точки и успяха да се наложат с 22:25. Малко преди края на третия гейм в зала „Добротица“ стана ясно, че Нефтохимик е приключил отново с 3:0 с отбора на ЦСКА (25:22) – (25:22) – (25:19) и по този начин стана първият ясен финалист за Суперлигата. Тяхната среща се игра в зала „Младост“ в Бургас.

Четвъртият гейм отново се оказа инфарктен за нас, като почти до края домакините таяха надежда, че ще го спечелят. Това обаче не се случи и играта приключи 23:25 за нас.

Община Пазарджик заплати транспорта на местните запалянковци и част от тях днес заминаха за Добрич. В зала „Добротица“ присъстваха два автобуса фенове на Хебър, които със сигурност ще празнуват тази вечер заедно с любимия си отбор. Отново най-забележими в играта си бяха Брадли Гантър, Александър Ляфтов и Мартин Симеонов.

Предстоят още пет мача, в които онзи отбор, който спечели три ще се окичи с шампионската купа на Суперлигата.