Последната регистрирана листа с общински съветници в Пазарджик е тази на лявата коалиция от партии, които подкрепят кандидата за кмет Благо Солов, ето кои са имената в нея:

БСП за БЪЛГАРИЯ 

1.Лиляна Димитрова Мърхова – Присадникова

  1. Благо Атанасов Солов
  1. Лилия Георгиева Георгиева
  1. Чавдар Стоянов Чавдаров
  1. Лазар Огнянов Попов
  1. Велина Грозданова Георгиева -Петкова
  1. Руди Садков Синапов
  1. Димитър Стойков Киричев
  1. Анета Михайлова Чипарова
  1. Цветелина Васкова Арапова-Чавдарова
  1. Стефка Петрова Пенева
  1. Георги Коцев Шахънов
  2. Елена Кирилова Анова
  1. Камен Ангелов Цоклинов
  1. Петко Георгиев Димитров
  1. Горица Иванова Вацева
  1. Тодорка Георгиева Христова
  1. Георги Валентинов Гагов
  1. Гурко Георгиев Митев
  1. Маргарита Иванова Григорова -Киричева
  1. Лиляна Янкова Иванова
  1. Албена Николова Кантарджиева
  1. Александър Костадинов Кобаков
  1. Георги Тодоров Дъбов
  1. Цветанка Иванова Христоскова -Гаджева
  2. Спас Иванов Киричев
  1. Димитър Йорданов Жилков
  1. Владимир Николов Канчев
  1. Зоя Иванова Пенова
  1. Петя Георгиева Килова
  1. Десислава Стоянова Георгиева
  1. Васил Венков Котев
  1. Станимир Иванов Пеев
  1. Георги Василев Маев
  1. Йорданка Николова Мицева
  1. Ганчо Томов Маринов
  1. Димитрия Петкова Илиева
  1. Елена Димитрова Димитрова
  1. Николай Цветанов Дечев
  1. Десислава Красимирова Илиева- Стоянова
  1. Стоянка Петкова Митова

Де факто от този момент нататък пазарджиклии и жителите на общината ще имат възможността да избират сред общо 348 кандидати за общински съветници. Това ще рече, че ситуацията е като едно време в Университета, осем души се борят за едно място. Общият брой на общинските съветници за следващия мандат ще бъде 41. Те ще бъдат определени още на първия тур на изборите, които ще се състоят на 27 октомври. Тази година няма да има независими участници в избора на нов общински съвет.

За първи път преференциален вот ще се прилага при провеждане на местни избори

Преференциалният вот е със 7% праг, което ще рече, че преференциите ще важат, ако съответният кандидат е събрал над седем процента от общия брой на гласовете дадени за неговата партия или коалиция. Това ще се отрази най-вече на големите формации от участници. След края на изборния ден Общинската избирателна комисия ще определи каква е общинската изборна квота, това е сумата от действителни гласове вмъкната във формулата на Хеър – Ниимайер. Това ще посочи какъв брой от избирателите дали действителен глас определят един мандат в общинския съвет. За предходните избири тази цифра беше 1065 гласа.

Условно казано, ако дадената коалиция или партия е събрала около 8000 гласа, за да се броят преференциите кандидатът трябва да има минимум 600 преференции. Ако се върнем на предишните избори и направим сметка за това, че Коалицията на Тодор Попов беше събрала около 17 000 гласа, тогавашните съветници, по днешните правила, трябваше да имат по 1190 преференции, за да нарушат първоначалната подредба в листата.

Ето всички листи на партии и местни коалиции по реда на регистрацията им:

Листа на ПП „Движение за права и свободи“ – ДПС 

  1. Стоян Кирчов Асенов
  2. Михаил Асенов Петров
  3. Гюрсел Ахмедов Юметов
  4. Васил Георгиев Асенов
  5. Антон Спасов Николов

Партия  ВОЛЯ 

  1. АТАНАСКА АНГЕЛОВА ПЕНЧЕВА – БАЛУТЕВА
  2. ГЕОРГИ ВАСИЛЕВ СЛАВЕЙКОВ
  3. ВИКТОР ИЛИЯНОВ КОЖУХАРОВ
  4. ПЕТКО ТОДОРОВ МОСКОВ
  5. НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ КРЪСТЕВ
  6. ДИАНА СТОЯНОВА  БАДЬОКОВА
  7. Диляна Борисова Добрева

ЕВРОРОМА

  1. Райко Александров  Живков
  2. Иван Иванов  Илиев
  3. Райчo Илиев  Ангелов
  4. Илия Валериев Илиев
  5. Боян Петров  Иванов
  6. Александър Димитров Моллов

Местна коалиция НОВОТО ВРЕМЕ 

  1. Тодор Димитров Попов
  2. Хари Николов Харалампиев
  3. Никола Петров Пенчев
  4. Ренета Петрова Камберова
  5. Александър Красимиров Иванов
  6. Румен Спасов Димитров
  7. Георги Димитров Коприщенов
  8. Тодор Милчев Тодоров
  9. Георги Ангелов Георгиев
  10. Евгени Мартинов Абаджиев
  11. Венелина Ангелова Георгиева
  12. Иван Георгиев Йорданов
  13. Таня Ангелова  Димитрова
  14. Златко Димитров Митрев
  15. Христо Василев Бързев
  16. Александър Кирилов Шопов
  17. Иван Стойчев Димитров
  18. Антони Христосков Върбев
  19. Стоян Емилов Йончев
  20. Артин Нишан Бъздигян
  21. Атанас Иванов Качаков
  22. Георги Илиев Гатев
  23. Альоша Стоянов Стоянов
  24. Илиян Владов Порязов
  25. Спас Димитров Иванов
  26. Георги Георгиев Манчоров
  27. Людмил Спасов Спасов
  28. Спас Благов Добрев
  29. Марин Василев Кузев
  30. Златка Стоянова  Грудева
  31. Милен Колев Трифонов
  32. Живко Стефанов Дишков
  33. Атанас Николов Минчев
  34. Веселин Георгиев Делчев
  35. Еленко Иванов Консулов
  36. Христо Василев Ангелиев
  37. Димитър Паунов Николов
  38. Нерсес Каприел Ширинян
  39. Румен Николаев Янъков
  40. Саша Атанасова Филипова
  41. Евелина Бориславова Крушева

НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ

  1. Лютви Ганиев Ибрямов
  2. Васил Станимиров Акрабов
  3. Асен Иванов Асенов
  4. Алберто Ганчов Иванов

„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ 

  1. Николай Евтимов Янев
  2. Христо Петров  Стефанов
  3. Костадин Стефанов Деянов
  4. Николай Василев Василев
  5. Мариана Андреева Бойрикова
  6. Венцислав Кирилов Трифонов
  7. Красимир Ангелов Генов
  8. Методи Любенов Личков
  9. Тодор Иванов Георгиев

БЪЛГАРСКИ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ

1.Арлин Григоров Антонов

2.Мари Василев Кемчев

3. Георги Петров Златанов

4.Петър Ганчев Горчев

5.Николай Юриев Комсалов

6.Атанас Димитров Кесов

7. Петя Стоянова Пелнезова

8. Георги Любенов Хамалски

9.Васка Димитрова Божкова

10.Асен Илиев Асенов

11.Николай Вълчев Вълчев

12.Стойчо Венциславов Стойчев

13.Лазаринка Димитрова Пецанова

14.Калоян Тимотеев Брандиев

15.Сашо Мишев Личев

16.Гинка Димитрова Лазарова

17.Стефка Генчова Богданова

18.Надежда Василева Пепелова

19.Румен Веселинов Попов

20.Красимир Стойков Богалинов

21.Васил Спасов Перустийски

22.Митко Георгиев Стефанов

23.Георги Атанасов Долджев

24.Михаил Георгиев Байгънов

25.Милен Цветанов Андонов

26.Димитър Симеонов Велков

27.Борислав Спасов Синапов

28.Георги Ангелов Ибров

29.Ангел Стоянов Стефанов

30.Павел Красимиров Георгиев

31.Цветанка Момчилова Антонова

32.Кънчо Василев Цоков

33.Мария Петрова Чобалигова

34.Александър Георгиев Биков

35.Виден Иванов Димитров

36.Димитър Костов Асенов

37.Венцеслав Ангелов Караджов

38.Запринка Асенова Илиева

39.Благо Недялков Пенев

40.Велчо Благов Велчев

41.Шико Анастасов Велев

Коалиция Движение ЗАЕДНО за промяна 

1.Сашо Георгиев Ангелов

2.Искро Фердов Бейков

3.Васил Надков Янков

4.Димитър Кирилов Асенов

5.Стефан Методиев Маринов

6.Владимир Николов Колев

7.Михал Стойчев Костов

8.Жоро Стаев Гаджев

9.Юри Юриев Спасов

10.Асен Маринов Трайков

11. Васко Георгиев Михайлов

12.Христо Любомиров Янков

13. Атанас Илиев Стоянов

14.Красимира Богданова Михайлова

15. Спас Данчев Панчев

  1. Галя Миткова Ганчева
  1. Янко Фердинандов Караджов
  1. Мими Живкова Ангелова
  1. Стоил Асенов Благов
  1. Ана Ванева Иванова
  1. Стойчо Янков Радков
  1. Ангел Иринов Иванов
  1. Георги Данчов Йосифов
  1. Ангел Митков Маринов
  1. Костадин Димитров Кесов
  1. Михаил Асенов Янков
  1. Янко Николаев Райков

28. Орлин Запринов Райков

29.Йордан Рангелов Йорданов

30.Георги Стефанов Костадинов

  1. Иван Сашов Стоянов
  1. Заприн Борисов Иванов
  1. Илия Асенов Илиев
  1. Михаил Сашов Миланов
  1. Найден Асенов Фердов
  1. Кирил Маринов Киров
  1. Сашо Филипов Велев
  1. Трайко Асенов Янков    
  1. Запрян Стефанов Михайлов
  1. Кирил Трайков Янков
  1. Емил Живков Петков

Коалиция ДВИЖЕНИЕ  БЪЛГАРИЯ  НА  ГРАЖДАНИТЕ ( ПП БЪЛГАРСКИ ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ, ПП  Българска Нова Демокрация,  ПП  ЕДИННА НАРОДНА ПАРТИЯ)

1.      БОЙКА   ГРОЗЕВА  МАРИНСКА
2.      ДИМИТЪР  ЛЮБОМИРОВ  ПЕТКОВ
3.      ВЯРА   НИКОЛОВА КЕЛЧЕВА
4.      ВЕНКО  ГЕНОВ ПЕНЧЕВ
5.      ЯНА  ИВАНОВА ПЛАЧКОВА
6.      ПЕЙО  ПЕЙОВ ПЕТРАКОВ
7.      ГАЛЯ   ИВАНОВА ПЛОЩАКОВА
8.      КРИСТИНА  ТИХОМИРОВА МАШЕВА
9.      ПАВЕЛ  СТОЯНОВ ГРОЗДАНОВ
10.  ПЕТКО   НИКОЛАЕВ НЕДЕЛЧЕВ
11.  БОРИС  ГЕОРГИЕВ  СТАНКОВ
12.  МАРИЯ  БОЖИДАРОВА ДРАГАНОВА -ВЕЛЕВА
13.  МАРИЯ  КОЛЕВА ГЮЛЕМЕТОВА
14.  МЛАДЕН  ПЕТРОВ МЛАДЕНОВ
15.  ЛАРИНА  ТОДОРОВА ТОДОРОВА
16.  ПЕТЬО   МОМЧИЛОВ БОЙЧИНОВ
17.  СТОЙКО   НИКОЛОВ ВЛАСЕВ
18.  ВЕЛИЧКА   ПЕТРОВА  МИЛЕВА
19.  ЛЪЧЕЗАР   НИКОЛАЕВ МИНЕВ

 ПП ГЕРБ 

1.      Иван  Дойчев Панайотов
2.      Найден  Тодоров Шопов
3.      Илиян  Николов Вулянов
4.      Гинче  Димитрова Караминова
5.      Евтим  Николов Янев
6.      Борис  Димитров Димитров
7.      Малина  Георгиева Консулова-Златева
8.      Валентина  Асенова Кайтазова
9.      Стоян  Атанасов Траянов
10.  Николай  Георгиев Ангелов
11.  Валентин  Николаев Ненков
12.  Георги  Огнянов Ничев
13.  Димитър  Николаев Вълев
14.  Илия  Руменов Колчев
15.  Даниел  Николов Мирчев
16.  Лъчезар  Стоянов Илинов
17.  Радка  Димитрова Кежева
18.  Светла  Йорданова Петкова
19.  Лидия  Трендафилова Панайотова
20.  Георги  Йорданов Илиев
21.  Димитър  Тодоров Хаджидимитров
22.  Георги  Янков Янков
23.  Николай  Василев Грозданов
24.  Йордан  Георгиев Йорданов
25.  Христо  Живков Павлов
26.  Иван  Стойчев Станоев
27.  Атанас  Асенов Попов
28.  Кирил  Димитров Мишев
29.  Ангел  Василев Атанасов
30.  Георги  Петров Георгиев
31.  Любомир  Трендафилов Вукев
32.  Елена  Иванова Шутарова
33.  Стефка  Кръстева Малинова
34.  Мирослав  Димитров Славчев
35.  Любомир  Стефанов Миларов
36.  Александър  Борисов Китин
37.  Данаил  Тодоров Трифонов
38.  Анжела  Борисова Вълкова
39.  Александър  Ананасов Тафраджиев
40.  Валери  Иванов Иванов
41.  Борислав  Боянов Павлов

ПП ГЛАС НАРОДЕН 

1 Борис Иванов Манев
2 Йордана Красимирова Темнилова
3 Марияна Георгиева Димитрова
4 Кирил Сергеев Антонов
5 Валери Василев Ганев
6 Георги Танчев Заеков
7 Стефка Димитрова Караиванова
8 Иван Василев Георгиев
9 Александър Маринов Пасков
10 Васил Иванов Томов
11 Дяко Младенов Куюмджиев
12 Карамфилка Димитрова Лазарова
13 Георги Маринов Витеков
14 Станислав Ивов Русев
15 Владимир Стоилов Владимиров
16 Катя Димитрова Господинова
17 Стоянка Димитрова Пипонкова
18 Христо Тошков Георгиев
19 Любомир Стефанов Стефанов
20 Васил Рангелов Гидиков

Ние, Гражданите 

1 Васил  Иванов Савов
2 Георги  Иванов Пиронков
3 Николай  Димитров Динчев
4 Спас  Йорданов Генчин
5 Тодор  Кръстанов Кузев
6 Николина  Димитрова Маврова
7 Иван  Василев Проданов

АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ (АБВ, ДВИЖЕНИЕ 21, АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ) 

1 АТАНАС  ГЕОРГИЕВ ШОПОВ
2 ИЛИЯ  АНГЕЛОВ ДЖАМБАЗОВ
3 ЕЛЕНА  ГЕОРГИЕВА КОСТОВА- ПЕТКОВА
4 АНГЕЛ  МИНКОВ МИНКОВ
5 МАГДАЛЕНА   ГЕОРГИЕВА ДОЙЧЕВА
6 РОСИЦА  ДИМИТРОВА ВЕЗЕВА
7 ЕВЕЛИНА  ВАСИЛЕВА РАБАДЖИЙКА- ТОДОРОВА
8 НИНА   ИЛИЕВА ЗМИЙЧАРОВА- ДИМОВА
9 ДЕСИСЛАВА  ПЕТРОВА АНГЕЛОВА
10 ГИНКА   ВАСИЛЕВА БАЛАБАНОВА
11 ХРИСТО  ПЕТКОВ ЙОРДАНОВ
12 ИВАН   МИЛАНОВ  ШОПОВ
13 ТОДОР  КУРТЕВ ЦОКОВ
14 ЕКАТЕРИНА   ГЕОРГИЕВА ПЛАЧКОВА
15 ГЕОРГИ  СТОЙНОВ  ИВАНОВ
16 ТОДОР  ПЕТКОВ БАНЧЕВ
17 ГОРАН  ДИМИТРОВ ГЕРДЖИКОВ
18 НИКОЛИНА  РУМЕНОВА ИЛИЕВА- СМИЛЕНОВА
19 СТЕФАН  ТОДОРОВ АРНАУДОВ
20 НИКОЛАЙ  ТОШКОВ ГРЪНЧАРОВ
21 АНГЕЛ  МИНКОВ СИРАКОВ
22 ГРОЗДАН  КЪНЧЕВ ГРОЗДАНОВ
23 СЛАВЕЙКО  ГЕОРГИЕВ МИЛИЧИН
24 ВАСИЛ  НИКОЛАЕВ ФИЛИПОВ
25 ИВАН  ВАСИЛЕВ НИКЛЕНОВ
26 ЗДРАВКО  ТРАЙКОВ СТАНКОВ
27 МАРИЯ  СТОЯНОВА СЛАВКОВА
28 ГЕОРГИ   МАНОЛОВ  ДОНЧЕВ
29 СТОЙКО  ДИМИТРОВ ТОНЕВ
30 ЗАПРЯН   РАНГЕЛОВ КИСОВ
31 ВАСИЛКА  ХРИСТОСКОВА ЕНКИНА
32 АТАНАС  АТАНАСОВ ТОШЕВ
33 ПЛАМЕН  ГЕОРГИЕВ ХАЙДУКОВ
34 ГЕОРГИ  ИВАНОВ СТОЛИНЧЕВ
35 ЛИЛЯНА  КОСТАДИНОВА ДОНЧЕВА
36 ИВАН  ГЕОРГИЕВ СТОЛИЧЕВ
37 ЛОЗАНКА  СТОЕВА ПАНАЙОТОВА
38 ЕЛЕНА  НИКОЛОВА АСЕНОВА
39 ДИМИТРИЙКА  ЛАЗАРОВА СПАСОВА
40 ГЕРГАНА  ВЪРБАНОВА МАЛИКОВА
41 СТЕФАН ДИМИТРОВ СТЕФАНОВ

БЪЛГАРСКА ДЕМОКРАТИЧНА ОБЩНОСТ 

1  Панайот  Борисов Ляков

 БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР  

1  Вяра Николаева Николова

ПП Радикалдемократическа партия в България 

1  Васка Рангелова Калеева

Партия „ВЪЗРАЖДАНЕ“ 

 

 

1

Мариана Георгиева Радева
 

2

Деян Костадинов Гаджев
 

3

Мирослав Владимиров Василев
 

4

Ветка Димитрова Генова

партия БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ 

1 Борислав Василев Даскалов
2 Валери Иванов Иванов
3 Радостина Данаилова Наскова
4 Росица Крумова Стайкова
5 Благой Любомиров Босаков
6 Любомир Благоев Босаков
7 Иван Атанaсов Пиронков
8 Благовест Ангелов Дамянов
9 Таня Георигева Халачева
10 Ангел Бранимиров Ламбрев
11 Петър Димитров Станоев
12 Катя Стоилова Тоткова
13 Иван Михайлов Асенов
14 Петя Атанасова Генова
15 Асен Василев Малинов
16 Радка Стефанова Генкова
17 Божурка Сандова Илиева
18 Георги Лазаров Куцовски
19 Христо Янков Алексиев
20 Елена Иванова Стоянова