На продължаващият в Париж, Франция Yonex French Open турнир с награден фонд 750 000 $, състезателките на “Бадминтон-скуош клуб Пазарджик” Стефани и Габриела Стоеви извоюваха страхотна победа в епичен мач, продължил час и петдесет минути. В турнира, който се провежда във френската столица в дните от 22 до 27 октомври победата беше регистрирана точно трийсет минути след полунощ българско време и е срещу третите в Световната ранглиста японки Мисаки Матсумото/Аяка Такахаши с 2:1 гейма (21:18/15:21/21:18).
Преди това сестрите победиха пак с 2:1 гейма (17:21/21:10/21:17) тайландките Супраджиракул/Таератаначай.
Така момичетата се класираха на четвъртфинала на един от най-силните турнири в Европа и ще срещнат за влизане в полуфинала Корейките  Ли Со Хе/Шин Сюнг Чанг. Габриела и Стефани са единствените европейки, които успяха да се класират за тази фаза от турнира. Освен това двете прибавят изключително ценни точки за класиране за Олимпийските игри.