Все още не е ясно дали ще има разбъркване в подредбата на листите, които са успели да станат част от бъдещия градски парламент, тъй като не е обявен точният брой преференции за всеки от кандидат – съветниците. На база сто процента от обработените протоколи обаче става ясно, че в общинския съвет превес има Новото време, което печели 14 места, следва го ГЕРБ – СДС с 9, с две по-малко са местата за коалиция БСП за България, с по две места са Глас народен, Движение Заедно за промяна, Български социалдемокати, Движение България на гражданите и Алтернатива на гражданите, едно място печели ДПС.

Гласове Проценти Съветници Цели мандати Доп. Мандати по Методика Хеър – Ниимайер
ПП АТАКА 780 2.26% 0 0
ПП БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР – БДЦ 40 0.12% 0 0
ПП Глас Народен 1764 5.11% 2.024691358 2 2
НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ 103 0.30% 0 0
БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ 643 1.86% 0 0
коалиция Ние, Гражданите 135 0.39% 0 0
ПП ЕВРОРОМА 701 2.03% 0 0
ПП ГЕРБ 6807 19.71% 7.812967162 7 9
Българска демократична общност 123 0.36%
ВЪЗРАЖДАНЕ 172 0.50% 0 0
ВОЛЯ 265 0.77% 0 0
Движение за права и свободи – ДПС 892 2.58% 1.023823521 1 1
Движение ЗАЕДНО за промяна 1689 4.89% 1.938607542 1 2
партия БЪЛГАРСКИ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ 1705 4.94% 1.956972089 1 2
Радикалдемократическа партия в България 37 0.11% 0 0
„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) 461 1.34% 0 0
Местна коалиция ДВИЖЕНИЕ БЪЛГАРИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ (ПП БЗНС, ПП БЪЛГАРСКА НОВА ДЕМОКРАЦИЯ, ПП ЕДИННА НАРОДНА ПАРТИЯ) 1044 3.02% 1.198286722 1 2
Местна коалиция НОВОТО ВРЕМЕ 10416 30.17% 11.9553204 11 14
Местна коалиция БСП за БЪЛГАРИЯ (ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ, ПАРТИЯ НА ЗЕЛЕНИТЕ, СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ, НФСБ, ДВИЖЕНИЕ ЗА РАДИКАЛНА ПРОМЯНА БЪЛГАРСКАТА ПРОЛЕТ) 5269 15.26% 6.047675037 6 7
Местна коалиция АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ (АБВ, ДВИЖЕНИЕ 21, АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ) 1483 4.29% 1.702163993 1 2
Не подкрепям никого 1192 0 0
35721 100.01% 41 22 41
Общинска избирателна квота 871.2439

Ако няма преподреждане заради преференциите, бъдещият общински съвет ще изглежда по следния начин. Като не трябва да забравяме, че идната седмица предстои балотаж между Тодор Попов и Благо Солов, което допълнително ще предизвика разместване в една от листите на участниците във втория тур.

Местна коалиция НОВОТО ВРЕМЕ 

  1. Тодор Димитров Попов
  2. Хари Николов Харалампиев
  3. Никола Петров Пенчев
  4. Ренета Петрова Камберова
  5. Александър Красимиров Иванов
  6. Румен Спасов Димитров
  7. Георги Димитров Коприщенов
  8. Тодор Милчев Тодоров
  9. Георги Ангелов Георгиев
  10. Евгени Мартинов Абаджиев
  11. Венелина Ангелова Георгиева
  12. Иван Георгиев Йорданов
  13. Таня Ангелова  Димитрова
  14. Златко Димитров Митрев

 ПП ГЕРБ 

1.      Иван  Дойчев Панайотов
2.      Найден  Тодоров Шопов
3.      Илиян  Николов Вулянов
4.      Гинче  Димитрова Караминова
5.      Евтим  Николов Янев
6.      Борис  Димитров Димитров
7.      Малина  Георгиева Консулова-Златева
8.      Валентина  Асенова Кайтазова
9.      Стоян  Атанасов Траянов

БСП за БЪЛГАРИЯ 

Лиляна Димитрова Мърхова – Присадникова

Благо Атанасов Солов

Лилия Георгиева Георгиева

Чавдар Стоянов Чавдаров

Лазар Огнянов Попов

Велина Грозданова Георгиева -Петкова

Руди Садков Синапов

АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ (АБВ, ДВИЖЕНИЕ 21, АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ) 

АТАНАС  ГЕОРГИЕВ ШОПОВ
ИЛИЯ  АНГЕЛОВ ДЖАМБАЗОВ

Коалиция ДВИЖЕНИЕ  БЪЛГАРИЯ  НА  ГРАЖДАНИТЕ ( ПП БЪЛГАРСКИ ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ, ПП  Българска Нова Демокрация,  ПП  ЕДИННА НАРОДНА ПАРТИЯ)

БОЙКА  ГРОЗЕВА  МАРИНСКА
ДИМИТЪР  ЛЮБОМИРОВ  ПЕТКОВ

ПП ГЛАС НАРОДЕН 

Борис Иванов Манев
Йордана Красимирова Темнилова

Коалиция Движение ЗАЕДНО за промяна 

Сашо Георгиев Ангелов

Искро Фердов Бейков

БЪЛГАРСКИ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ

Арлин Григоров Антонов

Мари Василев Кемчев

ПП „Движение за права и свободи“ – ДПС 

Стоян Кирчов Асенов