Сенсей Асен ВАСИЛЕВ

През уикенда в София се проведе международен семинар по Шотокан Карате До/IJKA/ от японският специалист Сенсей Като – 9-ти Дан. От СК“Тонус-спорт“  взехме участие  8  представители, инструктори и състезатели.

В неделя, в зала Сиконко се проведе и международният турнир по Шотокан Карате До „Шисейкан“. СК“Тонус-спорт“ взе участие в с  13 състезатели и спечели  23 медала, от които 7 златни, 10 сребърни и 6 бронзови.Състезателите ни се състезаваха  в 3 дисциплини: традиционна Шотокан ката. Асай рю ката, и кумите.Ето и имената, на тези които се класираха на призовите места:
            Шотокан ката
1-во място за Ивелина Донова, второ място за: Виктор Топчийски, Невена Пенова, Петко Иванов,
Иван Тодоров и Виктор Йорданов и трето място за  Радослава Стоянова и Сами Далли.
          Асай рю ката
1-во място за Виктор Топчийски и  Ивелина Донова,  2-ро място за  Виктор Криловски и Иван Тодоров
          Кумите
1-во място за  Виктор Топчийски, Виктор Минеков, Радослава Стоянова и Виктор Йорданов, 2-ро място за
Петко Иванов, Иван Тодоров и Сами Далли и 3-то място за  Георги Пильов, Ивелина Донова и Невена Пенова.
За 2019 година състезателите от“ Тонус-спорт“ Шотокан Карате До Пазарджик са спечелили 139 медала, а ни предстои още едно състезание, Гранд При София, международен турнирна 16-ти този месец.