Хебър пречупи младите момчета на Черно море (Варна) с 3-0 (25-13; 25-11; 25-14) гейма и се класира успешно за Първата осмица на Суперлигата.

Нашите момчета се представиха отлично срещу последния си съперник от Предварителния турнир, а най-резултатни бяха Спас Байрев и Пламен Шекерджиев с по 15 точки.

Така „тигрите“ завършиха като първенец с три победи от три мача. Регламентът предвижда победителите от четирите предварителни групи да се класират директно за първата осмица.

Разликата в класите на двата тима бе очевидна, като двубоят продължи около час. „Тигрите“ доминираха изяло и в трите части на мача, като не оставиха шансове за противодействие на младия състав на варненци. Треньорът Атанас Петров даде шанс на всички свои момчета в срещата, но въпреки това тимът му не даде повече от 14 точки в геймовете.