Тимът на Хебър (Пазарджик) започна отлично защитата на Купата на България. Волейболистите на Атанас Петров надиграха категорично като домакини Берое 2016 с 3:0 (25:14, 25:10, 25:22) в мач от трети кръг, изигран в зала „Васил Левски“.

Състезателите от Пазарджик бяха на обичайното високо ниво и допуснаха много по-малко непредизвикани грешки в сравнение със „зелено-белите“. Силите бяха изравнени в последната част, но домакините подпечатаха без проблеми билета си за следващия етап.

В първите две части Хебър бе безапелационен, като не позволи на съперника да противодейства. Емблематични за мача бяха трите поредни аса на Александар Ляфтов във втория гейм, извеждайки отбора напред в резултата до 11:4.

Третата част бе най-оспорвана. Двата отбора бяха равностойни отначало, като борбата бе за всяка точка и всяка топка. Пазарджиклии поведоха за кратко, но не успяха да задържат темпото. Гостите отново вкараха интрига. Атака на Пламен Шекерджиев и ас на Иван Станев увеличиха преднината на „тигрите“ и им позволиха да се откъснат. Впоследствие играта им стана по-балансирана, но това не отказа противника да се бори и да ги държи на нокти.

Най-резултатни бяха Александар Ляфтов и Брадли Гънтър с по 8 точки (4 аса, 1 блокада) (1 ас, 1 блокада). За съперника Руси Желев се отчете с 6 точки