Творци от литературен клуб „Искри“ при НЧ „Развитие-1873″гр. Пещера, участвали в международен литературен конкурс в Израел са сред наградените. „Небесни меридиани“ се провежда в гр. Бат Ям.

Георги Връбчев

Поздравления за Виктория Симонова, Памела Мекушина, Зоя Кацарова, Георги Връбчев и Николина Барбутева, съобщи Богдана Сиракова.

Виктория Симонова

„Поздравяваме всички наградени участници и желаем много творчески успехи! Благодарим Ви от сърце за прекрасните творби, за вълнуващите мигове с вашето творчество, за извора на българското слово, което оставихте в душите ни! Поздрави от екипа на Арт салон „Сели“ – написаха организаторите на конкурса.

Николина Барбутева

Пещерският автор Георги Връбчев записа отлични постижения в категориите проза и поезие, Зоя Кацарова, също е отличена за поезия, Николина Барбутева за есе, Виктория Симонова и Памела Мекушина за поезия.

Проза: Голямата награда посветена на незабравимия поет Мони Папо: Калина Томова / Чикаго

Първо място: Бета Наур / Белгия , Бойка Попова и Бойко Антонов / Вашингтон , Светослава Соколова / България

Второ място: Маргарита Друмева и Владимир Добрев / България, Георги Връбчев / България , Златка Садразанова / България , Мартин Ралчевски/ Англия , Илко Илиев / България, Диана Стаменова / България

Трето място: Елена Йовчева / България , Явор Перфанов / България, Валентин Попов / България , Пенка Иванова / България, Василка Дойчева / България , Самуил Карачомаков/ България , Мими Михайлова / България , Надежда Станкулова- Делкова / България, Десислава Иванова / България, Маруся Николова/ България , Малинка Цветкова/ Испания , Таня Банкова/ България

Поезия: Възрастова категория 18г. – 25г.

Гран При: Денис Олегов

Първо място: Александър Арнаулдов

Второ място: Ивета Микова

Трето място: Виктория Симеонова, Памела Мекушина

Поезия: Възрастова категория 25г. – 45г.

Гран При: Не се присъжда

Първо място: Людмил Симеонов, София Милева , Георги Връбчев

Второ място: Костантин Узунов , Рашел Леви, Александър Иванов

Трето място: Стилиян Стоименов, Христина Въчева, Миглена Хаджипенчева, Божидара Ангелова

Поезия: Възрастова категория над 45г.

Първо място: Силвия Захариева , Рамела Бохосян – Стоянова , Иваничка Велева , Румяна Пелова , Райна Никола , Маргарита Друмева, Бета Наур

Второ място: Мариана Николова, Мими Михайлова, Елена Славкова, Георги Спасов, Милка Николова

Трето място: Красимира Стойнова , Мария Борисова , Зоя Кацарова, Таня Банкова , Златка Садразанова , Христина Панджаридис, Мария Коцева , Елена Йовчева, Златка Андонова , Ирина Христова

Есе:

Гран При: Даринка Петкова

Първо място: Снежана Великова Белчева

Второ място: Станислава Митева, Златка Садразанова, Николина Барбукова

Трето място: Не се присъжда