Както вече писахме в дните от 05 до 08 август Пазарджик бе домакин за 14-та поредна година на Световната купа по Бадминтон за младежи и девойки под 19 години. Над 100 състезатели от 14 страни спориха за титлата в спортна зала “Васил Левски”. Главен съдия бе Даниел Салберг (Швеция), а депюти рефер – Александър Джуров. Пазарджишката сътезателка Гергана Павлова с партньорка Таня Иванова завършиха втори на двойки девойки, като на финала загубиха с 2:0 гейма от рускините Боярун/Яковлева.

Преди това на полуфинал отстраниха с 2:0 словенската двойка, а на четвъртфинал най-добрата шведска двойка. Гергана Павлова е девета на единично, като отпадна от англичанката Лиса Къртин. Кристиян Китанов зае също девето място, като отстрани състезатели от Израел и Швеция и загуби от англичанина Нийл Бхабута с 2:0 гейма. Организатори на събитието отново бяха Бадминтон-скуош клуб Пазарджик и Община Пазарджик с помощта на Българска Федерация Бадминтон. Състезанието се проведе под патронажа на кмета на Пазарджик Тодор Попов, както и с финансовата и логистична подкрепа на Община Пазарджик.