Волейболистите от Хебър надиграха днес, на собствен терен, гръцкия Олимпиакос, двубоят продължи близо два часа, но пазарджишките тигри позволиха на гостите само веднъж по време на четирите гейма да се почувстват близо до победата.

Мачът е част от квалификациите за европейската шампионска лига. Ето и резултатите от всеки един от изиграните геймове: (26:24)(25:18)(20:25)(25:23).

Така българския първенец отбеляза важна крачка към влизане в груповата фаза на Шампионската лига. Хебър не само изпълни целта си да вземе максимума у дома, но и спечели важно психологическо предимство преди гостуването в Пирея.

Стартови състави:

Хебър: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Николай Къртев – Теодор Салпаров-либеро (Стойко Ненчев, Мартин Симеонов)

Олимпиакос: Костас Стивакис, Херманс Еглескалнс, Никола Миялович, Павле Перич, Ален Пайенк, Никос Зупани – Димитрис Зисис-либеро

Волейболистите на Хебър демонстрираха вдъхновеност и класа в първите два гейма, както и характер и силна воля в четвъртата част.

Следващата среща между двата отбора ще се играе в зала „Мелина Меркури“ в Атина на 10 ноември.