От днес до неделя, Младежки дом – Пазарджик отваря вратите си за десетото
издание на театрален фестивал „Океан от любов”. Щастливи сме да споделим, че за
участие в юбилейното издание постъпиха рекорден брой заявки от младежки трупи от цялата
страна. След селекция младежи от Видин, Горна Оряховица, Перник, Костинброд, Сливен,
Смолян, Варна, София, Харманли, Пловдив, Асеновград, Благоевград, Хасково и Щип
(Македония), както и домакините от Пазарджик, ще покажат на обществеността в града
спектаклите, в които са вложили своя хъс и отношение към театъра, каза директорката на Младежкия дом – Инна Церовска. Със спектакъл на театрална школа „Петровден“ ще започне петдневният празник на Мелпомена. Предлагаме ви и програмата за всички фестивални дни.
1 април
14.00 часа – Театрална школа „Петровден“ – Паталеница
„Кръг“ – Люба Петрова и Георги Г. Антика – Зала „Устрем”
15.00 часа – Уъркшоп / Театрални работилници – Младежки дом
17.00 часа – Дефиле на „герои от сцената и екрана” – По улиците на Пазарджик
18.00 часа – Откриване на фестивала – Пред Младежки дом
19.30 часа – Младежки дом Пазарджик – Театър „Приятели”
„Юбилей” – А. П. Чехов – Зала „Устрем”
2 април
10.00 часа – Кръгла маса – Зала „Устрем“
11.00 часа – Театрална формация „Врабчетата“ – Видин
„Ламята“ – авторски спектакъл – Голяма зала
12.00 часа – Хуманитарна гимназия „Дамян Дамянов” – Сливен
„Вълци нема“ – Панчо Панчев – Зала „Устрем“
14.00 часа – Театрална школа „Юлия Огнянова” – Смолян
Открита репетиция „Трамвай желание” – Тенеси Уилямс – Зала „Устрем“
15.00 часа – Уъркшоп / Театрални работилници – Младежки дом
17.00 часа – Кръгла маса – Младежки дом
18.00 часа – Младежка театрална формация „Студията“ – София
„R Голям или накратко Ъ“ – по Ханох Левин – Голяма зала
20.00 часа – „Чай – ки” – Нов Драматичен Театър – София
„Разговор в парка“ – Алън Ейкборн – Зала „Устрем“
3 април
10.00 часа – Кръгла маса – Зала „Устрем“
11.00 часа – Театрална формация „Феникс” – Варна
„За Швейк, за нас и още нещо…” – Ярослав Хашек – Голяма зала
12.00 часа – Детско-юношески театър „Мускетарите“ – Перник
„Щръклица“ – Панчо Панчев – Зала „Устрем“
13.00 часа – „Неравностоен ли съм аз?“ – обучение – Голяма зала
14.00 часа – Театрална трупа „Звезден път” – Харманли
Открита репетиция на спектакъла „Приказка“ – Зала „Устрем“
15.00 часа – Уъркшоп / Театрални работилници – Младежки дом
17.00 часа – Кръгла маса – Младежки дом
18.00 часа – Театрална трупа „Гаврилов“ – Младежки дом – гр. Щип, Македония
„Let od mesto“ – Горан Стефановски – Голяма зала
20.00 часа – Театрална къща на комедията „МИЛАРТ“ – Костинброд
„Чудомирщини” – по Чудомир – Зала „Устрем“
4 април
10.00 часа – Кръгла маса – Зала „Устрем”
11.00 часа – Театър 220 – Горна Оряховица
„Боряна” – Йордан Йовков – Голяма зала
12.00 часа – Театрално – музикална школа „Отражение” – Варна
„Донеси ми главата на принца” – по Робърт Шекли и Роджър Зелазни –
Зала „Устрем”
14.00 часа – Младежки дом Пазарджик – Театър „Приятели”
Открита репетиция по произведения на Валери Петров – Зала „Устрем”
15.00 часа – Уъркшоп / Театрални работилници – Младежки дом
17.00 часа – Кръгла маса – Младежки дом
18.00 часа – Национална гимназия за сценични и екранни изкуства – Пловдив
„Хотел между тоя и оня свят“ – Ерик-Еманюел Шмит – Голяма зала
20.00 часа – Театрално ателие „Питър Пан“ – Асеновград
„Бащина заръка“ – авторски спектакъл – Зала „Устрем“
5 април
10.00 часа – Кръгла маса – Зала „Устрем“
11.00 часа – Куклено – театрално студио „Импресия“ – Пловдив
„Отвъд“ – Голяма зала
12.00 часа – Арт Център 7 – Сливен
„Юнашки глави“ – Йордан Йовков – Зала „Устрем“
14.00 часа – Театър „Арлекин“ – Младежки център – Хасково
„Любов, сънища, думи… и други изображения на смъртта“ – Веселин Стоянов
– Зала „Устрем“
17.00 часа – Кръгла маса – Младежки дом
18.00 часа – Югозападен Университет „Неофит Рилски”, Благоевград
„Олд Сейбрук” – Уди Алън – Голяма зала
20.00 часа – Закриване на фестивала – Голяма зала
Няма коментари!
Все още няма коментари.