При дъждовно време новият стадион на „Спартак“ Калугерово „Спартак Арена“ беше домакин на отбора от Пещера „Свобода-2011“. Въпреки дъжда си пролича перфектният терен и двата отбора излязоха да покажат най-доброто от себе си.

Мачът като цяло предложи много битка в средата на терена и липса на голови положения. „Спартак“ имаха възможност в 7 -та минута, чрез капитана на отбора Даниел Ненчев да открие резултата, но вратарят Стамболиев предвидливо излезе, скъси ъгъла и изби удара.

В 10 мин. падна първият гол, когато след центриране нападателят на „Свобода“ – Харизанов откри резултата 0:1 . След този гол домакини и гости пробваха нови положения, но така и не стигаха до резултат. Второто полувреме не се различаваше от първото, като и двата отбора разчитаха на грешка и такава направиха домакините в 70 мин., когато Йорданов вкара за 0:2. След този гол отборът на „Спартак“ започна да атакува повече и след пряк свободен удар президентът на отбора Стефан Христов намали на 1:2 .

За този мач „Спартак“ не можеше да разчита на наказания Кръстан Бангьозов, Иво Бухчев и вратаря Красимир Георгиев. Гостите явно бяха дошли за лесна победа, но се видя, че калугеровци по нищо не отстъпват на отбора на пещерци, въпреки селекцията, която са направили на футболисти от София. Преди сезона УС на „Спартак“ реши да вземе само 2-3 нови играчи и да разчита предимно на момчета от Калугерово.

Въпреки загубата футболистите на „Спартак“ показаха мъжка игра и феновете ги изпратиха с аплодисменти. След края на срещата и двата отбора потънаха в скръб след като разбраха  ужасната новина за смъртта на футболиста и спонсора на „Чико“ Бяга Георги Михайлов.

ФК „Спартак“ изказва най-искрените си съболезнования на семейството на Георги Михайлов.