Трима смелчаци от Стрелча се впуснаха в ледените води на река Стрелчанска Луда Яна, където след богоявленския водосвет, протойерей Стефан Табаков хвърли кръста във водите, както повелява традицията за този ден. И тази година късметът споходи Никола Иванов Радев.
Освен удовлетворение от факта, че е най-бърз, победителят получи и парична награда от общината в размер на 50 лв. Малко по-рано днес, жителите на общината отбелязаха и 169 –тата годишнина от рождението на Христо Ботев. Пред бюст-паметника на поета-революционер, директорът на Историческия музей Андон Божков прочете кратко слово за Ботев, а кметът Стойно Чачов поднесе цветя.
В Исторически музей – Стрелча бе открита и фотодокументална изложба, посветена на живота и творчеството на Христо Ботев. В храм-паметника бе отслужена и литургия.
Няма коментари!
Все още няма коментари.